pomocbezpieczeństwo
    Infolinia 801 100 500

AAA

poleć znajomemu

Pomoc Pocztowy24

Korzystanie z serwisu transakcyjnego jest łatwe i umożliwia wykonanie wielu operacji na Twoim koncie bez konieczności kontaktu z Pracownikiem Banku. 
Operacje bankowe w Pocztowy24 możesz zatwierdzać przy wykorzystaniu bezpiecznych, łatwych w użyciu kodów SMS. 

 

Aktywuj kody SMS już terazDowiedz się więcej o kodach SMS...

Bezpieczeństwo operacji wykonywanych przez Pocztowy24 i PocztowySMS zależy w równym stopniu od Banku jak i od Ciebie. Stosuj się do zaleceń oraz korzystaj z serwisu Pocztowy24 tylko z użyciem komputera, w którym:

  • używane jest legalne oprogramowanie, w tym oprogramowanie antywirusowe i firewall;
  • stale aktualizowane są: system operacyjny, przeglądarki internetowe, oprogramowanie antywirusowe;
  • ustawienie poziomu zabezpieczeń przeglądarki internetowej jest na poziomie min. średnim;
  • instotnym zabezpieczeniem jest również skonfigurowanie konta "Administratora", które przeznaczone będzie wyłącznie do instalacji oprogramowania oraz konta "Użytkownika" bez praw instalacyjnych. Wyłącznie konto "Użytkownika" powinno być wykorzystywane do codziennej pracy;
  • staraj się nie korzystać z Pocztowy24 na "obcych" komputerach, których oprogramowanie nie jest Ci znane.

Wszystkie zauważone nieprawidłowości oraz fakt ewentualnej utraty lub ujawnienia identyfikatora, hasła, telefonu komórkowego lub karty SIM, używanych do korzystania z usług, jak najszybciej zgłoś do Banku pod numer 0 801 100 500*, +48 523 499 499**


UWAGA, zawsze sprawdzaj numer rachunku bankowego odbiorcy przed zatwierdzeniem transakcji w Pocztowy24/Pocztowy24Biznes


Związek Banków Polskich ostrzega przed złośliwym oprogramowaniem o nazwie Banapter (VBKlip), który podmienia numer rachunku bankowego, wklejanego ze „schowka”.

Zainfekowanie komputera złośliwym oprogramowaniem Banapter umożliwia przestępcom podmianę numeru rachunku bankowego wprowadzanego przez użytkownika na zasadzie "kopiuj-wklej" np. do formatek: Przelew zewnętrzny, Przelew do innego organu podatkowego, Odbiorca krajowy systemu bankowości internetowej, co skutkuje wykonaniem przelewu na inny rachunek, niż zamierzony przez użytkownika.
Więcej informacji na temat złośliwego oprogramowania Banapter znajdziesz na stronie Związku Banków Polskich.
Kolejnym krokiem ewolucji złośliwego oprogramowania jest wersja zwana Banatrix.
Działanie Trojana Banatrix polega na zmianie przepisanego numeru rachunku bankowego. Cyfry wpisanego numeru rachunku zmieniają się “na oczach użytkownika”.

W związku z powyższym, zwracamy uwagę na konieczność zachowania ostrożności podczas korzystania z bankowości internetowej i każdorazowej weryfikacji, czy widoczny na ekranie przed zatwierdzeniem transakcji numer rachunku bankowego, na który chcesz wykonać przelew, jest tym samym rachunkiem, który skopiowałeś do "schowka" lub wpisałeś.

  Podstawowe zasady bezpieczeństwa

  Elementy zapewniające bezpieczeństwo ze strony BP

  Bezpieczeństwo na Infolinii

* opłata jak za 1 impuls w rozmowie lokalnej
** opłata wg cennika operatora sieci telekomunikacyjnej

FLASH MOVIE