Karta do konta - poręczna, wygodna, bezpieczna

Karta zapewni Ci wygodny dostęp do pieniędzy zgromadzonych na koncie. Wydawana jest bezpłatnie. Bezpiecznie zapłacisz nią za zakupy w Polsce
i na całym świecie. Kiedy zechcesz, wypłacisz pieniądze z konta lub wpłacisz gotówkę na konto we wpłatomacie. Oferujemy dwa rodzaje kart płatniczych - do wyboru: kartę MasterCard i Visa.

karta do konta Banku Pocztowego

Dlaczego warto
mieć kartę do konta

 • karta wydawana jest bezpłatnie
 • to wygodny dostęp do pieniędzy na koncie przez 24 h na dobę
 • bezpiecznie wypłacasz pieniądze z blisko 5 000 darmowych bankomatów w całej Polsce (PKO BP, BZ WBK, PlanetCash)
 • bez opłat wpłacasz gotówkę we wpłatomatach Euronetu
 • szybko i wygodnie zapłacisz zbliżeniowo za zakupy (do 50 zł bez konieczności podawania PINu)
 • dzięki usłudze Cash Back – bezpłatnie wypłacisz gotówkę w kasie sklepu podczas zakupów lub w restauracji
 • kartą MasterCard dokonasz płatności w internecie

Płać kartą
i nie płać za kartę

 • standardowa opłata za używanie karty wynosi 5 zł za miesiąc, jednak wystarczy płacić kartą za codzienne zakupy, a opłata ta nie będzie pobierana
 • jeśli dokonasz płatności kartą na kwotę minimum 300 zł na miesiąc (mając Konto ZawszeDarmowe lub Standard) i w danym miesiącu zostaną one rozliczone, za używanie karty nic nie zapłacisz 
 • a jeśli masz Konto Nestor to wystarczy, że dokonasz płatności kartą
  na minimum 200 zł na miesiąc i w danym miesiącu zostaną one rozliczone

 

Dzienne limity transakcji

Maksymalna dzienna wartość wypłat gotówki i płatności kartą
Możesz obniżyć ten limit w placówce Banku lub dzwoniąc na infolinię

6000 zł

Maksymalna dzienna liczba wypłat gotówki i płatności kartą

15

Maksymalna dzienna liczba wypłat gotówki

5

Maksymalna wartość wypłaty gotówki za pomocą usługi cash back

300 zł

Maksymalna wartość jednej transakcji zbliżeniowej w Polsce bez konieczności potwierdzania PIN-em

50 zł

Dzienna wartość transakcji na odległość (np. transakcji internetowych)
Możesz zmienić ten limit dzwoniąc na infolinię

0 zł

Płatności zbliżeniowe

Płatności zbliżeniowe to szybki i wygodny sposób na codzienne zakupy. Aby dokonać płatności wystarczy zbliżyć kartę do czytnika i zapłacone!

Płatności zbliżeniowej można dokonać do kwoty 50 złotych bez potrzeby przeciągania karty przez czytnik, składania podpisu czy wprowadzania kodu PIN. Wystarczy zbliżyć kartę do specjalnego czytnika na odległość 5 cm. Krótki dźwięk czytnika oznacza dokonanie płatności.

Czytaj więcej
płatności zbliżeniowe

Cash back

Teraz masz jeszcze łatwiejszy dostęp do swoich pieniędzy. Płacąc kartą za zakupy możesz wypłacać gotówkę dzięki usłudze cash back podczas codziennych zakupów. We wszystkich punktach oferujących tę usługę przy wejściu lub przy kasie znajdują się naklejki - symbole Visa Cash Back lub "płać kartą i wypłacaj".

MasterCard płać kartą i wypłacaj
Visa cash back

Dodatkowo zyskujesz

 •  

  wypłacasz pieniądze w sklepach spożywczych, galeriach handlowych, restauracjach i stacjach benzynowych

 •  

  nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów związanych z wypłatą

 •  

  masz gwarancję bezpieczeństwa

 •  

  brak limitu wypłat - wypłaty możesz realizować kilka razy w ciągu dnia, niezależnie od kwoty zakupu opłacanego kartą, maksymalna kwota jednorazowej wypłaty to 300 zł

Czytaj więcej

Jak zamówić kartę

Aby otrzymać kartę do konta, należy mieć konto w Banku Pocztowym. Składając wniosek, wskaż rodzaj karty, który wybierasz: MasterCard czy Visa. Jeśli zależy Ci na możliwości płacenia kartą przez internet, wybierz kartę MasterCard.

Wypełnij wniosek:
przez telefon

przez telefon

801 100 500   lub  (52) 34 99 499
w placówce

w placówce

Znajdź placówkę
Jak to działa?

Pytania i odpowiedzi

1. Jak zastrzec kartę? 
 • Jeśli utracisz swoją kartę niezwłocznie zadzwoń pod numer 52 349 94 94 i zastrzeż kartę.

2. Czym jest PIN i czy jest zapisany na mojej karcie? 
 • PIN to Twój osobisty numer identyfikacyjny służący do potwierdzania transakcji dokonywanych przez Ciebie kartą. Z reguły składa się on z 4 cyfr. Ważne jest, żebyś szczególnie chronił kod PIN i pilnował, by nikt postronny nie wszedł w jego posiadanie. Najlepiej żebyś go zapamiętał, a nie zapisywał. Zabezpieczy Cię to przed możliwością poznania kodu przez potencjalnego złodzieja. W żadnym wypadku nie powinieneś trzymać zapisanego kodu PIN wraz z kartą. Jeśli już wolisz zapisać PIN, bo boisz się, że możesz go zapomnieć, zrób to w sposób zakodowany. To zwiększy bezpieczeństwo posługiwania się kartą. PIN oczywiście nie jest zapisany na pasku magnetycznym karty.

3. Co to jest autoryzacja transakcji dokonywanych kartą? 
 • Gdy płacisz kartą, w procesie autoryzacji terminal łączy się z centrum autoryzacyjnym i sprawdza autentyczność Twojej karty, jej danych, tego czy karta nie została zastrzeżona lub skradziona oraz czy posiadasz dostatecznie dużo środków na koncie, by dokonać płatności. Jeśli wszystko przebiegnie pomyślnie, transakcja zostaje autoryzowana, co jest równoznaczne z zezwoleniem na dokonanie płatności kartą. Dokonanie autoryzacji jest również potwierdzeniem, jakie sprzedawca dostaje od Banku - wystawcy karty, że ten zapłaci za Twoje zakupy. Jeśli terminal nie może połączyć się z centrum autoryzacyjnym, wówczas nie dojdzie do autoryzacji i Twoja płatność zostanie odrzucona. Dzieje się tak np. gdy w sklepie nastąpi awaria terminala.

4. Czy sklep może odmówić mi przyjęcia płatności kartą? 
 • Sklep nie może odmówić Ci przyjęcia karty jeśli ma podpisaną umowę z centrum autoryzacyjnym. Takie sklepy mają na drzwiach, bądź w innym widocznym miejscu oznakowania informujące, że honorują płatności kartami. Sklep ma wtedy obowiązek przyjmować płatności kartami.

5. Czy za płatność kartą w sklepie zostanie mi pobrana dodatkowa opłata? 
 • Nie. W Polsce sprzedawcy zobowiązują się w umowach z centrami rozliczeniowymi do niepobierania żadnych dodatkowych opłat za płacenie kartą. Jeśli sprzedawca będzie od Ciebie żądał dodatkowej opłaty, zrezygnuj z zakupu i poinformuj o tym centrum rozliczeniowe, które go obsługuje. W innych krajach jest podobnie. Tylko w niektórych państwach pozwolono sprzedawcom przerzucać koszty prowizji na Klientów.

6. Czy korzystanie z karty jest bezpieczne? 
 • Korzystanie z karty jest bezpieczne. Pamiętaj tylko o przestrzeganiu kilku prostych zasad.
  Po pierwsze, uważaj by Twój kod PIN nie dostał się w ręce osób niepowołanych (nigdy nie podawaj swojego numeru PIN sprzedawcy czy innej obcej osobie). Chroń też numer karty i dane na niej zawarte. Po drugie, chroń samą kartę. Jeśli nie nosisz jej przy sobie to powinieneś wiedzieć gdzie się znajduje, tak byś mógł szybko zauważyć jej ewentualne zniknięcie. Po trzecie, dokonując transakcji w sklepie, nigdy nie trać swojej karty z oczu. Jeśli sprzedawca stwierdzi, że terminal znajduje się na zapleczu, to idź tam razem z nim.
  I po czwarte, jeśli zgubisz kartę lub jeśli zostanie Ci skradziona, jak najszybciej ją zastrzeż (dzwoniąc na numer 52 34 99 494).

7. Kto może otrzymać kartę płatniczą? 
 • Kartę płatniczą może otrzymać każda osoba posiadająca konto osobiste w Banku Pocztowym. Jeśli jesteś pełnomocnikiem konta, także możesz otrzymać kartę, pod warunkiem, że właściciel konta zawnioskuję o nią dla Ciebie.

8. W których bankomatach mogę wypłacić pieniądze bez prowizji? 
 • Bez opłat możesz korzystać z prawie 5000 bankomatów w Polsce. Bez żadnej prowizji wypłaty gotówki dokonasz w bankomatach oznaczonych logo PKO BP, BZ WBK oraz PlanetCash. Za wypłatę z bankomatów innych sieci Bank pobierze każdorazowo opłatę w wysokości 5 zł. Jeśli chcesz wypłacać gotówkę bez opłat we wszystkich bankomatach w kraju i za granicą skorzystaj z oferty abonamentu – o szczegóły zapytaj w placówce Banku lub Poczty lub przez Infolinię (801 100 500 lub 52 349 94 99).

pokaż więcej
zwiń
 

Spis treści

Poradniki

Tabele i dokumenty

 •  

  Opłaty i prowizje(.www)

 •  

  Regulamin wydawania i używania kart płatniczych do rachunku(.pdf)