Transakcje dokonane kartą do konta są rozliczane w złotych (PLN). Nie pobieramy opłat ani prowizji za przewalutowanie płatności dokonanych w innej walucie niż PLN.

  • Dla kart Mastercard, w przypadku transakcji w walucie euro (EUR), stosowane są kursy sprzedaży walut wg tabeli, a dla innych walut zagranicznych, transakcje przeliczane są najpierw na euro wg kalkulatora walutowego dostępnego na stronie.

W zagranicznych sklepach, stacjach benzynowych, barach, restauracjach i bankomatach często oferowana jest turystom opcja wskazania waluty do rozliczenia płatności kartą. Aby uniknąć dodatkowych kosztów pośredników, takich jak opłata za wymianę waluty na PLN lub niekorzystny kurs wymiany, zalecamy albo nie korzystanie z tej opcji, albo przed skorzystaniem z niej, upewnienie się co do wysokości oferowanego kursu wymiany i finalnej kwoty obciążenia.

Spis treści

Abonament na bezpłatne wypłaty gotówki

Polecamy abonament na bezpłatne wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów oznaczonych logo Mastercard na całym świecie.


Abonament można uruchomić:

  • dzwoniąc na Infolinię Banku Pocztowego
  • podczas wizyty w placówce Banku.

 

Abonament działa od następnego miesiąca po uruchomieniu. Z abonamentu można zrezygnować w każdej chwili, składając taką dyspozycję na Infolinię Banku lub w placówce Banku – wyłączenie usługi następuje od następnego miesiąca po zgłoszeniu rezygnacji.