Jak płacić kartą w sklepie

Koniec z szukaniem drobnych w portfelu, oczekiwaniem na wydanie reszty oraz zmartwień czy masz przy sobie wystarczającą ilość gotówki. Dzięki karcie płatniczej Banku Pocztowego, szybko i bez prowizji zapłacisz za zakupy oraz usługi.

 

1. Wyjmij kartę płatniczą Banku Pocztowego i podaj ją sprzedawcy.

2. Sprzedawca umieści kartę w terminalu i wprowadzi wartość zakupów.

3. Gdy sprzedawca poprosi Cię o wprowadzenie kodu PIN, sprawdź uważnie czy kwota widoczna na terminalu zgadza się z kwotą zakupu. Jeśli tak, wpisz na klawiaturze swój osobisty numer PIN i zatwierdź go wciskając zielony przycisk.

4. Po zatwierdzeniu transakcji, otrzymasz od sprzedawcy paragon oraz potwierdzenie operacji.

 

Jeżeli dokonujesz płatności za zakupy na kwotę: poniżej 50 zł (dla kart Visa)/ 100 zł (dla kart Mastercard), możesz poprosić sprzedawcę o płatność zbliżeniową. W takim przypadku po sprawdzeniu kwoty zakupów na terminalu, sprzedawca poprosi o zbliżenie karty do czytnika – wówczas nie będziesz musiał wprowadzać kodu PIN. W niektórych sytuacjach związanych z wymogiem silnego uwierzytelnienia możesz zostać poproszony o podanie PIN-u dla płatności poniżej 50zł (dla kart Visa)/100 zł (dla kart Mastercard).

 

Pamiętaj, aby nigdy nie udostępniać karty oraz numeru PIN osobom do tego nieuprawnionym. W trakcie wpisywania kodu PIN na terminalu, zasłoń dłonią klawiaturę, tak aby nikt nie zobaczył jaki masz kod PIN.