Jak korzystać z wpłatomatu

Jeśli masz nadmiar gotówki, której wolałbyś nie nosić przy sobie, prosto i szybko możesz je wpłacić na swoje konto w Banku Pocztowym za pomocą wpłatomatu. Twoje pieniądze pojawiają się na koncie w 30 minut. Wystarczy karta do konta i wpłatomat sieci Euronet. 

 

W odnalezieniu wpłatomatu Euronet pomoże Ci wyszukiwarka na stronie Banku, która wskaże, gdzie obecnie się znajdujesz i wytyczy trasę do wybranego wpłatomatu.

 

  • Przed rozpoczęciem wpłaty przygotuj kartę i przelicz dokładnie przygotowaną gotówkę. Banknoty nie mogą być pogniecione. Powinny być ułożone równo, nie należy ich niczym spinać ani łączyć.
  • Włóż kartę do czytnika wpłatomatu i wprowadź kod PIN (ten, którego używasz do potwierdzania transakcji np. przy wypłacaniu pieniedzy w bankomacie). Potwierdź poprawność numeru karty i rachunku wyświetlonych na ekranie. Po włożeniu karty do czytnika wpłatomat rozpoznaje powiązany z nią rachunek.
  • Włóż banknoty do wyznaczonego miejsca, zwracając uwagę na to, którą stroną należy je podać .W zależności od typu maszyny banknoty należy wkładać „wzdłuż” lub ”w poprzek”. Wpłatomat sam pobierze środki. Banknoty uszkodzone lub falsyfikaty zostaną zwrócone.
  • Przeczytaj informację na ekranie – o liczbie i nominale przyjętych banknotów oraz sumie wpłacanych pieniędzy.
  • Potwierdź transakcję – pieniądze po 30 minutach wpłyną na Twoje konto w Banku Pocztowym.
  • Odbierz kartę i potwierdzenie transakcji.

Pamiętaj, że pieniądze na konto w Banku Pocztowym możesz też bezpłatnie wpłacić na każdej Poczcie i w placówkach Banku.