Gdzie bezpłatnie wypłacać gotówkę z konta osobistego

Posiadając konto osobiste w Banku Pocztowym masz wiele możliwości bezpłatnej wypłaty pieniędzy z konta – oto one:

  • bezpłatne wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce w przypadku kart wydanych do Pocztowego Konta Bez Ograniczeń. Natomiast Klienci posiadający Bliskie Konto Pocztowe mogą wypłacać gotówkę bez prowizji ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie w ramach specjalnego abonamentu za 6,5 zł miesięcznie. Klienci posiadający Pocztowe Konto ZawszeDarmowe, Pocztowe Konto Standard, Pocztowe Konto Nestor i Pocztowe Konto Plus wypłacają bezpłatnie z bankomatów sieci Planet Cash. Jeżeli chcesz aktywować abonament na bezprowizyjne wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów wystarczy zadzwonić na infolinię.

  • bezpłatnie wypłacisz gotówkę na każdej Poczcie na przykład przy okazji dokonywania płatności za rachunki, czy wysyłania listu. Będąc na Poczcie poinformuj pracownika, że chcesz wypłacić środki z rachunku w Banku Pocztowym. Otrzymasz do wypełnienia "formularz wypłaty z rachunku". Pamiętaj żeby mieć ze sobą dowód osobisty i numer rachunku bankowego – te dane są niezbędne do dokonania wypłaty. Wypełnij formularz i oddaj go pracownikowi, który wypłaci Ci gotówkę. W Urzędzie Pocztowym możesz dokonać wypłaty kwoty nie mniejszej niż 10 zł.

  • Jeszcze prościej wypłacisz pieniądze w placówkach Banku. Wystarczy, że podasz pracownikowi dowód osobisty i określisz, z którego konta w Banku Pocztowym, i jaką kwotę, chcesz wypłacić. Operacja ta będzie bezpłatna.

  • Gotówkę możesz też wypłacić bez prowizji robiąc zakupy w sklepie, płacąc na stacji paliw, w restauracji czy innym puncie usługowym oznaczonym symbolami Visa Cash Back, Mastercard „Płać kartą i wypłacaj". Korzystanie z usługi Cash Back jest łatwe, wygodne. Wystarczy, że masz przy sobie kartę płatniczą.

 

Jak działa cash back?
1. Płacąc za zakupy czy usługę, poinformuj sprzedawcę, że chcesz równocześnie wypłacić pieniądze. Wypłaty możesz realizować kilka razy w ciągu dnia, niezależnie od kwoty zakupu opłacanego kartą, maksymalna kwota jednorazowej wypłaty to 500 zł przy płatności kartą Mastercard i 300 zł kartą Visa.

3. Włóż kartę do terminala.

4. Kasjer wprowadzi wartość zakupów oraz kwotę, którą chcesz wypłacić.

5. Sprawdź kwotę widoczną na terminalu. Zaakceptuj transakcję kodem PIN.

6. Kwota wypłaty zostanie dodana do wartości zakupów, a pieniądze otrzymasz do ręki.

7. Wraz z kartą odbierz od sprzedawcy potwierdzenie transakcji.

 

Pamiętaj, aby nigdy nie udostępniać karty oraz numeru PIN osobom nieuprawnionym.