Program edukacyjno-społeczny Banku Pocztowego przeciwko oszustwom finansowym
Wielu z nas znalazło się w sytuacji cyberzagrożenia – odebrało podejrzany sms lub maila o niedopłacie za prąd czy usługę kurierską z niebezpiecznym linkiem. Wiedza na temat rodzajów i mechanizmów potencjalnych zagrożeń jest tarczą, która może skutecznie nas przed nimi ochronić.
Program Banku Pocztowego “Cyberdojrzali. Bądź mądrzejszy od oszusta” powstał, by budować świadomość o zagrożeniach, z jakimi możemy się spotkać każdego dnia. Warto wiedzieć, jak działają oszuści i nauczyć się rozpoznawać przestępcze praktyki. Dzięki tej wiedzy możemy skutecznie chronić siebie i naszych bliskich.
Bank Pocztowy we współpracy z Komendą Stołeczną Policji, w ramach programu "Cyberdojrzali", przygotował cykl bezpłatnych webinarów online na temat bezpieczeństwa. Podczas nich, zaproszeni przez nas eksperci opowiadają m.in. jakimi metodami posługują się oszuści, jakie psychotechniki stosują oraz jak się przed nimi obronić. Webinary są dostępne tutaj. 22 listopada br. w Warszawie odbyła się I Konferencja dla Cyberdojrzałych - pierwsze tego typu spotkanie, podczas którego mogliśmy wspólnie poruszyć ważne tematy związane z bezpieczeństwem. Wydarzenia planowane na 2024 rok przedstawimy wkrótce.
Webinar 1
„Problematyka oszustw – metoda na policjanta, na wnuczka, na pracownika banku, listonosza”
Webinar z udziałem eksperta z Komendy Stołecznej Policji - podinsp. Karoliny Makos.
Zobacz archiwalny webinarWebinar 2
„Bezpieczny konsument – zanim podpiszesz umowę” – zagrożenia związane z pokazami sprzętu AGD, oferowaniem niepotrzebnych dóbr i usług.
Webinar z udziałem prawnika, Marcina Karczewskiego - Głównego specjalisty w Wydziale Miejskiego Rzecznika Konsumentów w Warszawie.
Zobacz archiwalny webinarWebinar 3
„Psychologiczne mechanizmy wywierania wpływu na osobę”.
Webinar z udziałem psychologa policyjnego - podkom. Anny Pawłowskiej.
Zobacz archiwalny webinarPolub nasz profil Cyberdojrzali na Facebooku, na którym dzielimy się wiedzą na temat bezpieczeństwa naszych finansów i nie tylko. Bądźmy w kontakcie i wspierajmy się w zakresie przeciwdziałaniu oszustwom. Budujmy naszą wiedzę, bo razem jesteśmy bezpieczni.