Komunikaty bezpieczeństwa

9 kwietnia 2024
Nowe bezpłatne wydarzenia dla Cyberdojrzałych

Zachęcamy do zapoznania się z planem nowych, bezpłatnych wydarzeń poświęconych tematyce bezpieczeństwa, na które już teraz zapraszamy!

15 marca 2024
Najczęściej występujące rodzaje oszustw

Okres przedświąteczny to moment, kiedy chcielibyśmy zwrócić uwagę na kwestie bezpieczeństwa. Przypominany najczęściej występujące rodzaje oszustw.

22 lutego 2024
Ostrzegamy przed „fałszywymi inwestycjami”

W dalszym ciągu zauważamy wzmożoną aktywność oszustów podających się za doradców inwestycyjnych, którzy gwarantują wysokie zyski w krótkim czasie.

9 stycznia 2024
Zastrzeżenie numeru PESEL - co nam daje?
Co nam daje zastrzeżenie numeru PESEL? Czy banki faktycznie mają już obowiązek weryfikować czy PESEL znalazł się w rejestrze Ministerstwa Cyfryzacji? Zachęcamy do lektury.
20 grudnia 2023
Uważaj na SMS’y dotyczące rzekomych dopłat do przesyłek kurierskich lub zmiany danych adresowych dotyczących przesyłki

Przeczytaj komunikat FinCERT.pl – Bankowego Centrum Cyberbezpieczeństwa ZBP, Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości oraz Komendy Głównej Policji.

12 grudnia 2023
Jak bezpiecznie robić zakupy online

Gorączka przedświątecznych zakupów trwa. Coraz więcej osób robi je przez internet. Przypomnijmy sobie, jak bezpiecznie kupować online.

12 grudnia 2023
Bądź czujny! Okres przedświąteczny oraz noworoczny to wzmożony czas aktywności oszustów
Dbając o bezpieczeństwo Państwa środków, przypomina o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa, które pozwolą uchronić się przed zagrożeniem płynącym ze strony oszustów.
26 października 2023
Cyberbadania: 42% Polaków deklaruje, że spotkało się kiedyś z próbą przestępstwa finansowego

Aż 42% badanych deklaruje, że spotkało się kiedyś z próbą przestępstwa finansowego, a u 7% była to próba udana. Zachęcamy do zapoznania się z wynikami badań zleconych przez Bank Pocztowy, w ramach programu edukacyjno-społecznego „Cyberdojrzali. Bądź mądrzejszy od oszusta”.

13 października 2023
Ostrzegamy przed oszustwem „na doradcę inwestycyjnego”!

W ostatnim czasie w sieci oraz na portalach społecznościowych zauważyć można wzmożoną działalność oszustów oferujących pozornie korzystne i atrakcyjne inwestycje gwarantujące wysoki zysk w krótkim czasie.

11 października 2023
Czy każdy darmowy pokaz AGD, RTV lub sprzętu medycznego to próba oszustwa?

Zachęcamy do przeczytania artykułu o tym, jak działają oszuści na tzw. darmowych pokazach handlowych. 

chat z konsultantem