3D Secure to dodatkowe zabezpieczenie Twoich transakcji kartą Banku Pocztowego w internecie. Polega ono na dodatkowej autoryzacji w bankowości internetowej lub mobilnej. Autoryzacja 3D Secure dostępna jest w wybranych sklepach internetowych.

Jak będzie przebiegać zmieniona autoryzacja 3D Secure:

  • Przed rozpoczęciem zakupów internetowych przygotuj sobie dane do logowania do bankowości internetowej lub miej pod ręką telefon z aplikacją mobilną Pocztowy
   3D Secure działa w sklepach internetowych oznaczonych symbolem Mastercard ID Check.
  • W trakcie dokonywania zakupu online - w koszyku sklepu internetowego - wybierz płatność kartą Mastercard.
   Wszystkie karty Banku Pocztowego mają aktywną metodę autoryzacji 3D Secure
  • Wpisz dane karty, którą chcesz dokonać płatności
   Podaj: numer karty; imię i nazwisko widniejące na karcie; datę ważności karty; kod CVV2/CVC2 (trzycyfrowy numer podany na odwrocie karty obok pola na podpis właściciela karty)
  • Potwierdź operację w bankowości internetowej lub mobilnej
   Zostaniesz poproszony o zalogowanie do bankowości w celu potwierdzenia transakcji. Jeśli korzystasz z aplikacji mobilnej, autoryzacji dokonasz w aplikacji. Zaraz po zalogowaniu, pojawi się ekran ze szczegółami transakcji 3D Secure do potwierdzenia. Po autoryzacji operacji możesz bezpiecznie wylogować się z bankowości.
  • Dokończ płatność na stronie sklepu
   W celu dokończenia płatności, wróć na stronę sklepu internetowego i kliknij "Kontynuuj" a następnie „Wróć do sklepu".
  • Ze wględów bezpieczeństwa, na autoryzację operacji w bankowości masz 7 minut
   Po upływie tego czasu płatność w sklepie internetowym zostanie anulowana. Aby dokonać zakupu, zainicjuj płatność od początku.

Jak dokonać autoryzacji operacji metodą 3D Secure w bankowosci internetowej i mobilnej:

Nowy Pocztowy24:

Wszystkie oczekujące na potwierdzenie operacje 3D Secure w nowej bankowosci internetowej Pocztowy24 znajdziesz w sekcji "Płatności" w zakładce "Operacje 3D Secure". Z tego poziomu także możesz potwierdzić operację wybierając "Akceptuj". Jeśli nie będziesz miał żadnych operacji do potwierdzenia, lista będzie pusta.

 

 

 

Potwierdzenie operacji 3D Secure w aplikacji mobilnej Pocztowy:

W trakcie dokonywania transakcji kartą w internecie otrzymasz powiadomienie push z informacją o oczekującej na potwierdzenie nowej operacji 3D Secure. Po kliknięciu w wiadomość push zostaniesz przekierowany do ekranu autoryzacji tej transakcji w aplikacji. Po wpisaniu PINu do aplikacji lub autoryzacji metodą Touch ID/Face ID (w zależności od ustawionej metody autoryzacji) transakcja zostanie potwierdzona.

 

 

 

Poprzednia wersja Pocztowy24:

Ponadto wszystkie oczekujące na potwierdzenie transakcje 3D Secure w dotychczasowej wersji Pocztowy24 znajdziesz w zakładce "Wykonaj operację". Z tego poziomu także możesz potwierdzić operację wybierając "Zatwierdź". Jeśli nie będziesz miał żadnych operacji do potwierdzenia, lista będzie pusta.

 

 

Pytania i odpowiedzi

W jakich sklepach internetowych będzie możliwa autoryzacja 3D Secure?Wciśnij Enter, żeby rozwinąć 
 • 3D Secure działa w sklepach internetowych oznaczonych symbolem Mastercard ID Check.

Czy będę mógł autoryzować operację metodą 3D Secure bez aktywnej bankowości?Wciśnij Enter, żeby rozwinąć 
 • Do autoryzacji operacji metodą 3D Secure konieczny jest aktywny kanał bankowości internetowej lub mobilnej. Jeśli nie pamiętasz hasła do bankowości, zadzwoń na infolinię Banku Pocztowego 52 3499 499 - chętnie pomożemy Ci aktywować dostęp do bankowości.

Dlaczego dostałem kod SMS z Banku Pocztowego zamiast komunikatu z prośbą o potwierdzenie transakcji w bankowości elektronicznej?Wciśnij Enter, żeby rozwinąć 
 • Sposób uwierzytelniania transakcji może zależeć od sklepu, w związku z tym w niektórych przypadkach możesz zostać poproszony o autoryzację kodem SMS. Ponadto, w sytuacji problemów technicznych po stronie Banku autoryzacja odbywać się będzie metodą zastępczą - przy użyciu kodu SMS.

pokaż więcej
zwiń