Autopay

Autopay

Automatyczne płatności za autostrady w bankowości mobilnej Pocztowy

Jak działa Autopay

Aplikacja Autopay dostępna jest w bankowości mobilnej Pocztowy.

  • z Autopay automatycznie zapłacisz za przejazdy autostradą A4 na odcinku Katowice - Kraków,
  • nie musisz stać w kolejce do bramki, by zapłacić za przejazd autostradą
  • wystarczy, że masz zarejestrowany pojazd w aplikacji Pocztowy i wskazane konto Banku Pocztowego jako metodę płatności,
  • przed wjazdem na autostradę system w kilka sekund zidentyfikuje Twój pojazd po numerze rejestracyjnym i podniesie szlaban,
  •  opłata pobierze się automatycznie z Twojego rachunku zaraz po zjeździe przez bramkę z autostrady,
  • w razie potrzeby, fakturę za przejazd pobierzesz w aplikacji Pocztowy

Autostrada A1 - bezpłatne przejazdy

Informujemy, że od 4 września 2023 r. nie będą pobierane opłaty za przejazd pojazdów kategorii 1 i 1A na autostradzie A1 na odcinku Rusocin - Nowa WieśBramki na autostradach pozostaną, oznacza to, że pojazdy Klientów będą nadal rozpoznawane przez kamery na bramkach. Po wyjeździe z autostrady Klientom w aplikacji wyświetlać się będzie informacja o koszcie przejazdu: 0 PLN. Przejazdy na Autostradzie A4 pozostają bez zmian.

Korzyści Autopay

ico

Za przejazd autostradą oplata pobiera się automatycznie z konta a Ty nie stoisz w kolejce do bramki

ico

Szybki wgląd w patności za autostrady w bankowości mobilnej w zakładce Historia przejazdów

ico

Listę faktur za przejazdy autostradami z możliwością pobrania pliku też masz w bankowości

Nie czekasz do bramek

Z Autopay podróżowanie jest prostsze. Jak to działa? Wybierasz bramki z symbolem "kamery” i słowem „tylko” oraz znakiem AmberGO lub “A4 Go" i przejeżdżasz bez zatrzymywania. Kamery rozpoznają Twój pojazd po numerze tablicy rejestracyjnej i podniesie się szlaban. Płatność za przejazd zostanie pobrana automatycznie ze wskazanego przez Ciebie konta. Potwierdzenie płatności lub fakturę znajdziesz w aplikacji Pocztowy.

Jak zacząć korzystać

Zaloguj się do aplikacji mobilnej Pocztowy. Przejdź do sekcji Autostrady.

  • Jeśli nigdy wcześniej nie korzystałeś z Autopay, wpisz dane pojazdu i wybierz z listy nr konta, z którego mają być pobierane opłaty za autostrady.
  • Jeżeli wcześniej korzystałeś z Autopay i masz już zarejestrowany pojazd, wystarczy, że wybierzesz z listy nr konta, z którego mają być pobierane opłaty za autostrady.

Bezpieczne płatności z Autopay

Płatności automatyczne z aplikacją Autopay są nie tylko bezpieczne, ale i wygodne. Każda transakcja zabezpieczona jest protokołem SSL. Wszystkie dane wprowadzone do aplikacji są chronione. Dany samochód może być dodany tylko do jednego konta użytkownika Autopay. Po każdym płatnym przejeździe autostradą otrzymasz informację o pobranych płatnościach za autostradę na adres e-mail. Możesz również sprawdzić status płatności w aplikacji banku.
 
Twórcą aplikacji Autopay jest spółka Autopay Mobility Sp. z o.o., która od 1999 r. dostarcza rozwiązania technologiczne dla sektora finansowego w Polsce.

Masz pytania? My mamy odpowiedzi

Pobranie aplikacji, rejestracja i korzystanie z Autopay jest bezpłatne. Płacisz jedynie za przejazd autostradą  A4 Katowice - Kraków. Opłata za przejazd jest zgodna z cennikiem korzystania z danego płatnego odcinka autostrady. Autopay nie pobiera prowizji ani dodatkowych opłat za korzystanie z płatności z Autopay.

System działa na wszystkich bramkach oznaczonych znakiem czarnej kamery na żółtym tle lub szyldem “A4 Go" na Autostradzie A4 Katowice-Kraków.  Na A4 Katowice-Kraków, w przypadku omyłkowego wjazdu na nieoznakowaną bramkę, można również zapłacić za przejazd przy użyciu Autopay, zgłaszając taki zamiar inkasentowi, który uruchomi system.

System automatycznych płatności Autopay działa w obu kierunkach na odcinku Katowice - Kraków (A4).

Z Autopay mogą korzystać pojazdy z kategorii: 1, 2, 2a, 3, 4, 5. System nie obejmuje motocykli.

Jeśli wcześniej korzystałeś już z Autopay (masz zarejestrowany pojazd w systemie Autopay), wystarczy, że w aplikacji mobilnej banku w zakładce Autostrady -> Szczegóły pojazdu wybierzesz z listy nr konta, z którego mają być pobierane opłaty za autostrady.

Opłaty za przejazd są pobierane automatycznie (w trybie online i offline) po zjeżdzie z autostrady. Opłaty są pobierane ze wskazanego przez Ciebie konta bankowego. Informację o pobranej płatności otrzymasz mailem oraz jest dostępna w Historii przejazdów w aplikacji mobilnej banku.

Wystarczy, że w aplikacji mobilnej banku podasz dane do faktury. Faktury za opłacone przejazdy znajdziesz w aplikacji mobilnej Pocztowy (Autostrady -> Faktury).

Niestety może się zdarzyć sytuacja, że kamera nie rozpozna numeru rejestracyjnego pojazdu. Wówczas należy postąpić następująco:

  • na A1 - pobrać tradycyjny bilet i opłacić przejazd przy wyjeździe za pomocą karty płatniczej lub gotówki (środki nie zostaną pobrane z aplikacji
  • na A4 Katowice-Kraków - poinformować inkasenta, że jest się użytkownikiem systemu Autopay, a szlaban zostanie podniesiony na podstawie wskazanych tablic rejestracyjnych (opłata za przejazd zostanie pobrana za pośrednictwem aplikacji).

Sprawdź czy posiadasz wystarczające środki na rachunku przypisanym do pojazdu - uzupełnij środki i ponów płatność w aplikacji, w razie potrzeby skontaktuj się z Infolinią Autopay Mobility Sp. z o.o.: +48 58 7604 844 (od poniedziałku do piątku w godz. 7:00-22:00 oraz w weekendy w godz. 8:00-16:00) lub skorzystaj z formularza kontaktowego.

Nie, wystarczy, że wcześniej zarejestrowałeś swój pojazd w aplikacji banku.

Obecnie usługa Autopay jest dostępna w aplikacji mobilnej Pocztowy na telefonach z systemem Android.

W razie pytań

napisz wiadomość

Napisz do Autopay Mobility Sp. z o.o. korzystając z formularza kontaktowego.


zadzwoń

Infolinia Autopay Mobility Sp. z o.o. dostępna jest od pon. do pt. w godz.7:00-22:00, w weekendy w godz. 8:00-16:00.

chat z konsultantem