Karta z limitem do 20 000 zł
Ty też możesz ją mieć

Kartą kredytową wygodnie płacisz za zakupy w sklepach w Polsce i za granicą oraz w internecie. Okres bezodsetkowy wynosi aż do 55 dni.
Jeśli spłacisz cały wykorzystany limit karty w terminie podanym na wyciągu, 
nie zapłacisz ani grosza odsetek od transakcji bezgotówkowych. Zrób zakupy dziś, zapłać kartą. Masz prawie dwa miesiące na jej spłatę.

karta kredytowa Banku Pocztowego

Karta pełna korzyści

 • okres bezodsetkowy nawet do 55 dni
 • minimalny dochód, by wnioskować o kartę, to 1251 zł netto
 • limit na karcie wynosi do 20 000 zł
 • 0 zł za wydanie karty
 • oprocentowanie to 14,50% w skali roku
 • kartą możesz dokonywać zakupów Polsce i za granicą, w tym także bezpiecznie płacić w internecie
 • brak opłaty za przewalutowanie transakcji zagranicznych
 • możesz wygodnie płacić kartą zbliżeniowo lub na życzenie wyłączyć
  tę funkcję
 • kartą dokonasz także wygodnych płatności mobilnych Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay lub Xiaomi Pay
 • w razie potrzeby wypłacisz gotówkę z bankomatu
 • bezpłatna usługa automatycznej spłaty zadłużenia
 • możesz zbierać punkty w Programie Mastercard® Bezcenne® Chwile i wymieniać je na atrakcyjne nagrody

Jak nie płacić odsetek

 • karta rozliczana jest w cyklach
 • przez 30 - 31 dni cyklu korzystasz z limitu, a na zakończenie przygotujemy i wyślemy do Ciebie wyciąg zawierający wszystkie Twoje transakcje kartą z danego cyklu
 • od zamknięcia cyklu (dnia generowania wyciągu) masz dodatkowe
  24 dni na spłatę wykorzystanej kwoty
 • jeśli więc zapłacisz kartą pierwszego dnia cyklu, dopiero po 30 - 31 dniach ta kwota znajdzie się na wyciągu, a spłacisz ją za kolejne 24 dni wskazane na wyciągu
 • minimalna spłata karty (wymagana raz w miesiącu) wynosi 5%, min. 50 zł wykorzystanego limitu. Jeśli jednak spłacisz całość, nie zapłacisz żadnych odsetek od transakcji bezgotówkowych
 • jeśli masz u nas konto osobiste, Twoja karta może się spłacać automatycznie. Usługę uruchomisz poprzez Infolinię Banku, w placówce lub poprzez Pocztowy24

Mastercard® Bezcenne® Chwile

Mastercard® Bezcenne® Chwile to program dla posiadaczy kart płatniczych Mastercard

 

W ramach programu Mastercard® Bezcenne® Chwile zbierasz punkty podczas codziennych zakupów (w tym internetowych) wszędzie, a u partnerów programu otrzymujesz ich jeszcze więcej!

Limity transakcyjne dla karty kredytowej

Dzienny limit wartości operacji gotówkowych

5 000 zł, ale nie więcej, niż dostępny limit kredytowy

Dzienny limit liczbowy wypłat gotówki z bankomatu

5

Maksymalna wartość transakcji zbliżeniowej w Polsce bez konieczności podania PIN

100 zł

 

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) dla reprezentatywnego przykładu zgodnie z ustawą z dnia 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim (t.j. Dz.U. z 2022 r., poz. 246 z póź. zm.) wynosi 16,72% przy założeniach: limit kredytowy 10 000 zł (całkowita kwota kredytu) udzielony w dniu 9 czerwca 2022 r., wykorzystany w całości w dniu generowania pierwszego zestawienia miesięcznego w wyniku dokonania operacji bezgotówkowej, zadłużenie spłacane wraz z opłatami i odsetkami w terminach wymaganej spłaty w ratach równych wymaganej kwocie spłaty w wysokości 5% wykorzystanego limitu kredytowego, ale nie mniejszych niż 50 zł i nie większych niż pozostałe do spłaty zadłużenie, z zastrzeżeniem że ostatnia rata przed terminem rozwiązania Umowy będzie równa całemu pozostałemu do spłaty zadłużeniu, do dnia spłaty ostatniej raty kredytu Posiadacz nie dokona żadnych innych wpłat ani operacji kartą, oprocentowanie zmienne 14,50% w stosunku rocznym, Klient nie korzysta z usług dodatkowych i promocji, nie zostanie wydana karta dodatkowa, opłaty i prowizje związane z wydaniem i obsługą karty wyniosą: opłata za wydanie karty 0 zł, opłata miesięczna za kartę 4 zł, prowizja 0 zł. Całkowity koszt kredytu dla powyższego reprezentatywnego przykładu wynosi 2 925,44 zł przy założeniu, że Umowa będzie obowiązywać przez 4 lata, w tym odsetki 2 737,44 zł, suma miesięcznych opłat za kartę w założonym okresie obowiązywania Umowy 188,00 zł. Całkowita kwota do zapłaty 12 925,44 zł.

Płatności zbliżeniowe

Płatności zbliżeniowe do kwoty 100 zł bez potrzeby podawania kodu PIN. Sprawdź jak szybko i wygodnie płacić zbliżeniowo za codzienne zakupy.

Więcej o płatnościach zbliżeniowychna temat: Płatności zbliżeniowe
płatności zbliżeniowe

Bezpieczne płatności kartą w internecie

Sprawdź, co możesz zrobić, by Twoje zakupy online z użyciem karty płatniczej były bezpieczne.

Zadbaj o bezpieczeństwo

Autoryzacja 3D Secure

3D Secure to dodatkowe zabezpieczenie transakcji kartami w internecie. Dokonując płatności kartą w sklepie oznaczonym symbolem Mastercard ID Check, zostaniesz poproszony o zalogowanie do bankowości w celu potwierdzenia transakcji.

Więcej o autoryzacji 3D Securena temat: Autoryzacja 3D Secure

Jak zamówić kartę

Złóż wniosek przez internet, zadzwoń do nas na Infolinię lub odwiedź jedną z naszych placówek wraz z dokumentem potwierdzającym wysokość i źródło Twoich dochodów.

Zacznij wypełniać wniosek:

przez internet

Złóż wniosek

przez telefon

52 3499 499Użyj numeru telefonu

w placówce

Znajdź placówkę
Jak to działa?

Pytania i odpowiedzi

1. Czym jest karta kredytowa i do czego jest mi potrzebna? Wciśnij Enter, żeby rozwinąć 
 • Karta kredytowa to plastikowa karta, którą posługujesz się, aby skorzystać z przyznanego limitu kredytowego. Z karty możesz korzystać płacąc za zakupy w sklepie i wypłacając pieniądze w bankomacie, a także płacąc w internecie. Kartę z Twoim imieniem i nazwiskiem Bank przyśle Ci do domu.

2. W jaki sposób mogę aktywować swoją kartę kredytową? Wciśnij Enter, żeby rozwinąć 
 • Najprościej i najszybciej uaktywnisz swoją kartę dokonując pierwszej płatności z użyciem Twojego poufnego numeru PIN. Karta aktywuje się automatycznie. Możesz też zadzwonić na Infolinię (52 349 94 99).

3. Jak zastrzec kartę kredytową? Wciśnij Enter, żeby rozwinąć 
 • Jeśli utracisz swoją kartę niezwłocznie zadzwoń pod numer (52) 3499 494 i zastrzeż kartę.

4. Czy aby otrzymać kartę kredytową muszę posiadać konto osobiste w Banku Pocztowym? Wciśnij Enter, żeby rozwinąć 
 • Aby otrzymać kartę kredytową nie musisz posiadać konta osobistego w Banku Pocztowym.

5. Jak działa automatyczna spłata karty kredytowej? Wciśnij Enter, żeby rozwinąć 
 • Jeżeli jesteś posiadaczem konta osobistego w Banku Pocztowym, nie musisz co miesiąc pamiętać o spłacie swojej karty kredytowej. Korzystając z funkcji automatycznej spłaty, możesz dla swojej wygody upoważnić Bank do pobierania wyznaczonych na wyciągach kwot, bezpośrednio z Twojego konta. To Ty decydujesz czy pobrana ma zostać kwota minimalna, czy też cała wysokość zadłużenia. Korzystając z automatycznej spłaty, pamiętaj aby zapewnić wystarczającą ilość środków na Twoim koncie osobistym, najpóźniej w dniu terminu płatności do godziny 15.00.

6. Co to znaczy, że mam limit do wykorzystania na swojej karcie kredytowej? Wciśnij Enter, żeby rozwinąć 
 • Limit do wykorzystania to wolne środki na karcie, których jeszcze nie wykorzystałeś. Za każdym razem, kiedy używasz karty limit do wykorzystania zmniejsza się. Kiedy spłacisz kartę, Twój limit znów się zwiększy.

7. Co oznacza, że dokonuję płatności kartą kredytową w okresie rozliczeniowym? Wciśnij Enter, żeby rozwinąć 
 • Okres rozliczeniowy to czas, kiedy dokonujesz transakcji przy użyciu swojej karty kredytowej. To okres miesięczny, który trwa do 31 dni (np. od 22 maja do 21 czerwca). Na koniec tego okresu Bank wystawia i przysyła Ci wyciąg z karty kredytowej czyli zestawienie wszystkich Twoich transakcji dokonanych w tym czasie.

8. Co oznacza, że mając kartę kredytową mogę skorzystać z okresu wolnego od odsetek? Wciśnij Enter, żeby rozwinąć 
 • Okres bezodsetkowy to specjalny bonus dla Ciebie, gdy używasz karty do płacenia w sklepie. Jest to czas od momentu, kiedy zapłaciłeś kartą za zakupy, do dnia wymaganej spłaty. Jeśli spłacisz w tym dniu nie tylko wymaganą minimalną kwotę, ale całe zadłużenie, to nie zapłacisz żadnych odsetek. Od momentu otrzymania wyciągu masz 24 dni na spłatę zadłużenia. Razem z okresem rozliczeniowym, Twój okres wolny od odsetek wynosi do 55 dni.

9. Jak sprawdzę ilość dostępnych na mojej karcie kredytowej środków oraz wysokość zadłużenia? Wciśnij Enter, żeby rozwinąć 
 • O wysokości zadłużenia oraz o ilości pozostałych do Twojej dyspozycji środków dowiesz się kontaktując się z Infolinią Banku (52 3499 499). Informacje o stanie Twojej karty uzyskasz również w placówkach Banku, oraz w bankomatach posiadających odpowiednią funkcję.

10. W jaki sposób dowiem się o terminie spłaty i wysokości kwoty, którą będę musiał wpłacić? Wciśnij Enter, żeby rozwinąć 
 • Informację o wymaganej do spłaty kwocie oraz o terminie płatności znajdziesz na wyciągu, który otrzymasz w wybranej przez Ciebie formie z Banku. Po jego otrzymaniu to Ty decydujesz czy wpłacasz tylko wyznaczoną minimalną kwotę czy też spłacasz całe zadłużenie. Pamiętaj aby wpłacone przez Ciebie środki znalazły się na karcie w oznaczonym na wyciągu terminie.

11. Jak odróżnię transakcję bezgotówkową od gotówkowej? Wciśnij Enter, żeby rozwinąć 
 • Jeżeli płacisz za zakupy lub usługi w dowolnym miejscu kartą (bez podawania gotówki sprzedawcy), dokonujesz transakcji bezgotówkowej. Jeżeli natomiast wypłacasz gotówkę z bankomatu lub w kasie Banku, gdzie otrzymujesz do ręki banknoty lub płacisz za coś gotówką, wykonujesz transakcję gotówkową.

12. Mam kartę kredytową. W jaki sposób Bank nalicza mi odsetki? Wciśnij Enter, żeby rozwinąć 
 • Płacąc kartą kredytową Banku Pocztowego możesz skorzystać ze specjalnego okresu bezodsetkowego. Jeżeli spłacisz całe zadłużenie w ciągu maksymalnie 55 dni, nie zapłacisz żadnych odsetek od wykorzystanej kwoty. Bank nalicza odsetki tylko w sytuacji gdy skorzystasz z kredytu na karcie, czyli nie spłacisz całego zadłużenia widniejącego na wyciągu karty kredytowej. Kwota odsetek zostanie naliczona za każdy dzień, w którym korzystasz z kredytu. Odsetki zostaną również naliczone, jeżeli korzystając ze swojej karty kredytowej, wypłacisz gotówkę z bankomatu.

pokaż więcej
zwiń
 

Tabele i dokumenty

 •  

  Tabela opłat i prowizji(.www)

 •  

  Tabela oprocentowania(.pdf)

 •  

  Regulamin wydawania i używania kart kredytowych Banku Pocztowego S.A. obowiązujący od 1 stycznia 2022 r.(.pdf)

 •  

  Zaświadczenie o dochodach(.pdf)

 •  

  Stawki interchange dla kart Mastercard(.www)

 •  

  Obowiązek informacyjny wobec Wnioskodawcy o kartę kredytową(.pdf)

 •  

  Obowiązek informacyjny wobec Użytkownika karty dodatkowej(.pdf)

Spis treści