Karta kredytowa Mastercard

Karta kredytowa Mastercard

 • Poczuj swobodę codziennych zakupów, nie przegap żadnej okazji
 • Możesz mieć limit nawet do 20 000 zł
 • Kartę spłacisz bez odsetek do 55 dni
Zamów kartę

Co to jest karta kredytowa

Karta kredytowa to karta z limitem kredytowym. Wygodnie zapłacisz nią za zakupy w sklepach w Polsce i za granicą oraz w internecie. Okres bezodsetkowy wynosi aż do 55 dni. Jeśli spłacisz cały wykorzystany limit karty w terminie podanym na wyciągu, nie zapłacisz ani grosza odsetek od transakcji bezgotówkowych. Zrób zakupy dziś, zapłać kartą. Masz prawie dwa miesiące na jej spłatę.

Dlaczego warto mieć kartę kredytową

ico

karta wydawana jest bezpłatnie

ico

nawet do 55 dni wynosi okres bezodsetkowy

ico

minimalny dochód, by wnioskować o kartę, to 1589 zł netto

ico

limit na karcie może wynosić do 20 000 zł

Co zyskasz z kartą kredytową

 • kartą możesz dokonywać zakupów Polsce i za granicą, w tym także bezpiecznie płacić w internecie
 • brak opłaty za przewalutowanie transakcji zagranicznych
 • możesz wygodnie płacić kartą zbliżeniowo lub na życzenie wyłączyć tę funkcję
 • kartą dokonasz także wygodnych płatności mobilnych Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay lub Xiaomi Pay
 • w razie potrzeby wypłacisz gotówkę z bankomatu
 • bezpłatna usługa automatycznej spłaty zadłużenia
 • możesz zbierać punkty w Programie Mastercard® Bezcenne® Chwile i wymieniać je na atrakcyjne nagrody
 • oprocentowanie 14,25% w skali roku

Co robić, by nie płacić odsetek?

 • Karta rozliczana jest w cyklach
 • Przez 30 - 31 dni cyklu korzystasz z limitu, a na zakończenie przygotujemy i wyślemy do Ciebie wyciąg zawierający wszystkie Twoje transakcje kartą z danego cyklu
 • Od zamknięcia cyklu (dnia generowania wyciągu) masz dodatkowe 24 dni na spłatę wykorzystanej kwoty
 • Jeśli więc zapłacisz kartą pierwszego dnia cyklu, dopiero po 30 - 31 dniach ta kwota znajdzie się na wyciągu, a spłacisz ją za kolejne 24 dni wskazane na wyciągu
 • Minimalna spłata karty (wymagana raz w miesiącu) wynosi 5%, min. 50 zł wykorzystanego limitu. Jeśli jednak spłacisz całość, nie zapłacisz żadnych odsetek od transakcji bezgotówkowych
 • Jeśli masz u nas konto osobiste, Twoja karta może się spłacać automatycznie. Usługę uruchomisz poprzez Infolinię Banku, w placówce lub poprzez Pocztowy24

Czym jest 
Program Bezcenne Chwile

Mastercard® Bezcenne® Chwile to program dla posiadaczy kart płatniczych Mastercard

W ramach programu Mastercard® Bezcenne® Chwile zbierasz punkty podczas codziennych zakupów (w tym internetowych) wszędzie, a u partnerów programu otrzymujesz ich jeszcze więcej! Dowiedź się więcej o programie>>

Limity transakcyjne dla karty kredytowej

Dzienny limit wartości operacji gotówkowych5 000 zł, ale nie więcej, niż dostępny limit kredytowy
Dzienny limit liczbowy wypłat gotówki z bankomatu5
Maksymalna wartość transakcji zbliżeniowej w Polsce bez konieczności podania PIN100 zł

Przykład reprezentatywny

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) dla reprezentatywnego przykładu zgodnie z ustawą z dnia 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim (t.j. Dz.U. z 2023 r., poz. 1028 z późn. zm.) wynosi 16,44% przy założeniach: limit kredytowy 10 000 zł (całkowita kwota kredytu) udzielony w dniu 5 października 2023 r., wykorzystany w całości w dniu generowania pierwszego zestawienia miesięcznego w wyniku dokonania operacji bezgotówkowej, zadłużenie spłacane wraz z opłatami i odsetkami w terminach wymaganej spłaty w ratach równych wymaganej  kwocie spłaty w wysokości 5% wykorzystanego limitu kredytowego, ale nie mniejszych niż 50 zł i nie większych niż pozostałe do spłaty zadłużenie, z zastrzeżeniem że ostatnia rata przed terminem rozwiązania Umowy będzie równa całemu pozostałemu do spłaty zadłużeniu, do dnia spłaty ostatniej raty kredytu Posiadacz nie dokona żadnych innych wpłat ani operacji kartą, oprocentowanie zmienne 14,25% w stosunku rocznym, Klient nie korzysta z usług dodatkowych i promocji, nie zostanie wydana karta dodatkowa, opłaty i prowizje związane z wydaniem i obsługą karty wyniosą: opłata za wydanie karty 0 zł, opłata miesięczna za kartę 4 zł, prowizja 0 zł. Całkowity koszt kredytu dla powyższego reprezentatywnego przykładu wynosi 2 868,96 zł przy założeniu, że Umowa będzie obowiązywać przez 4 lata, w tym odsetki 2 680,96 zł, suma miesięcznych opłat za kartę w założonym okresie obowiązywania Umowy 188,00 zł. Całkowita kwota do zapłaty 12 868,96 zł.

Jakie są następne kroki?

Zamów kartę w najwygodniejszy dla siebie sposób:
Przez internet

Złóż wniosek online o kratę kredytową.

Przez telefon

Zadzwoń, a nasz konsultant pomoże Ci z wszystkimi formalnościami.

W placówce

Odwiedź naszą placówkę z dokumentem potwierdzającym wysokość i źródło Twoich dochodów.

Masz pytania? My mamy odpowiedzi

Informację o wymaganej do spłaty kwocie oraz o terminie płatności znajdziesz na wyciągu, który otrzymasz w wybranej przez Ciebie formie z Banku. Po jego otrzymaniu to Ty decydujesz czy wpłacasz tylko wyznaczoną minimalną kwotę czy też spłacasz całe zadłużenie. Pamiętaj aby wpłacone przez Ciebie środki znalazły się na karcie w oznaczonym na wyciągu terminie.

Płacąc kartą kredytową Banku Pocztowego możesz skorzystać ze specjalnego okresu bezodsetkowego. Jeżeli spłacisz całe zadłużenie w ciągu maksymalnie 55 dni, nie zapłacisz żadnych odsetek od wykorzystanej kwoty. Bank nalicza odsetki tylko w sytuacji gdy skorzystasz z kredytu na karcie, czyli nie spłacisz całego zadłużenia widniejącego na wyciągu karty kredytowej. Kwota odsetek zostanie naliczona za każdy dzień, w którym korzystasz z kredytu. Odsetki zostaną również naliczone, jeżeli korzystając ze swojej karty kredytowej, wypłacisz gotówkę z bankomatu.

Jeżeli płacisz za zakupy lub usługi w dowolnym miejscu kartą (bez podawania gotówki sprzedawcy), dokonujesz transakcji bezgotówkowej. Jeżeli natomiast wypłacasz gotówkę z bankomatu lub w kasie Banku, gdzie otrzymujesz do ręki banknoty lub płacisz za coś gotówką, wykonujesz transakcję gotówkową.

O wysokości zadłużenia oraz o ilości pozostałych do Twojej dyspozycji środków dowiesz się kontaktując się z Infolinią Banku (52 3499 499). Informacje o stanie Twojej karty uzyskasz również w placówkach Banku, oraz w bankomatach posiadających odpowiednią funkcję.

Okres bezodsetkowy to specjalny bonus dla Ciebie, gdy używasz karty do płacenia w sklepie. Jest to czas od momentu, kiedy zapłaciłeś kartą za zakupy, do dnia wymaganej spłaty. Jeśli spłacisz w tym dniu nie tylko wymaganą minimalną kwotę, ale całe zadłużenie, to nie zapłacisz żadnych odsetek. Od momentu otrzymania wyciągu masz 24 dni na spłatę zadłużenia. Razem z okresem rozliczeniowym, Twój okres wolny od odsetek wynosi do 55 dni.

Limit do wykorzystania to wolne środki na karcie, których jeszcze nie wykorzystałeś. Za każdym razem, kiedy używasz karty limit do wykorzystania zmniejsza się. Kiedy spłacisz kartę, Twój limit znów się zwiększy.

Jeżeli jesteś posiadaczem konta osobistego w Banku Pocztowym, nie musisz co miesiąc pamiętać o spłacie swojej karty kredytowej. Korzystając z funkcji automatycznej spłaty, możesz dla swojej wygody upoważnić Bank do pobierania wyznaczonych na wyciągach kwot, bezpośrednio z Twojego konta. To Ty decydujesz czy pobrana ma zostać kwota minimalna, czy też cała wysokość zadłużenia. Korzystając z automatycznej spłaty, pamiętaj aby zapewnić wystarczającą ilość środków na Twoim koncie osobistym, najpóźniej w dniu terminu płatności do godziny 15.00.

Aby otrzymać kartę kredytową nie musisz posiadać konta osobistego w Banku Pocztowym.

Jeśli utracisz swoją kartę niezwłocznie zadzwoń pod numer (52) 3499 494 i zastrzeż kartę.

Kartę kredytową aktywuje się dokonując pierwszej transakcji z użyciem kodu PIN, na przykład płacąc kartą za zakupy lub wypłacając gotówkę z bankomatu. Nie może to być transakcja zbliżeniowa – kartę należy włożyć do terminala.

Karta kredytowa to plastikowa karta, którą posługujesz się, aby skorzystać z przyznanego limitu kredytowego. Z karty możesz korzystać płacąc za zakupy w sklepie i wypłacając pieniądze w bankomacie, a także płacąc w internecie. Kartę z Twoim imieniem i nazwiskiem Bank przyśle Ci do domu.

Okres rozliczeniowy to czas, kiedy dokonujesz transakcji przy użyciu swojej karty kredytowej. To okres miesięczny, który trwa do 31 dni (np. od 22 maja do 21 czerwca). Na koniec tego okresu Bank wystawia i przysyła Ci wyciąg z karty kredytowej czyli zestawienie wszystkich Twoich transakcji dokonanych w tym czasie.

Wsparcie dla kredytobiorców

Prewindykacja
ico

Masz kredyt w Banku Pocztowym i masz problem z jego spłatą? Sprawdź jak możemy Ci pomóc.

Restrukturyzacja kredytu
ico

Jesteś klientem Banku Pocztowego i masz problem ze spłatą kredytu w Banku Pocztowym? Sprawdź jak możemy Ci pomóc.

Korzyści dla Ciebie

Wsparcie dla kredytobiorców w związku z COVID-19
ico

Poznaj ogólne zasady stosowania zawieszania wykonywania umowy o kartę kredytową w Banku Pocztowym

Autoryzacja 3D Secure
ico

3D Secure to dodatkowe zabezpieczenie transakcji kartą w internecie. Polega na dodatkowej autoryzacji na urządzeniu mobilnym.

Płatności zbliżeniowe
ico

Płatności zbliżeniowe do kwoty 100 zł bez potrzeby podawania kodu PIN. Sprawdź jak płacić zbliżeniowo za codzienne zakupy.

Bezpieczne płatności kartą w internecie
ico

Sprawdź, co możesz zrobić, by Twoje zakupy online z użyciem karty płatniczej były bezpieczne.

Nie masz jeszcze konta w naszym Banku? Sprawdź Konta w Porządku dla Ciebie i Twojej rodziny!

Konta w Porządku

chat z konsultantem