Karta Mastercard® z logo Caritas

Karta Mastercard® z logo Caritas

  • Karta wydawana jest bezpłatnie
  • Bezpłatne wypłaty gotówki podczas zakupów w placówce 
  pocztowej, kasie sklepu lub na stacji benzynowej
  • Wsparcie działalności Caritas Polska podczas codziennych 
  zakupów
Zamów kartę

Czym jest Karta Mastercard® Caritas

To pierwsza w Polsce karta debetowa Mastercard z programem wspierającym działalność Caritas Polska. Dzięki niej pomagasz podczas codziennych zakupów.

Karta zapewni Ci wygodny dostęp do własnych środków zgromadzonych na koncie. Zapłacisz nią za zakupy w Polsce i na całym świecie, w punktach oznaczonych znakiem Mastercard®.

Dlaczego warto mieć kartę w ramach Programu UratujęCię

ico

Dzięki transakcjom bezgotówkowym kartą pomagasz zbierać środki dla Caritas Polska

ico

Korzystanie z własnych środków podczas zakupów ma moc pomagania. Każdy zakup to punkty, które Caritas otrzyma w gotówce

ico

Bez dodatkowych aktywacji dołączysz do programu

Kto może zamówić kartę

Kartę Caritas mogą zamówić wyłącznie osoby pełnoletnie o pełnej zdolności do czynności prawnych.

Co zyskasz z Karta Mastercard® Caritas

  • Karta wydawana jest bezpłatnie
  • Wygodny dostęp do pieniędzy na koncie przez 24 godziny na dobę
  • Szybką i wygodną możliwość zapłaty zbliżeniowo za zakupy
  • Bezpieczeństwo płatności w internecie dzięki technologii 3D Secure (Mastercard SecureCode)
  • Bezpłatne wypłaty gotówki podczas zakupów w placówce pocztowej, kasie sklepu lub na stacji benzynowej.
  • Pełną kontrolę nad operacjami na własnym rachunku oraz transakcjami dokonywanymi kartą płatniczą dzięki usłudze Powiadamianie SMS Serwis SMS.

Czym jest 
Program UratujęCię

Dzięki karcie płatniczej Mastercard z logo Caritas w ramach Programu UratujeCię pomagasz podczas codziennych zakupów.

Nie musisz rejestrować karty w Programie. Bank zrobił to za Ciebie.


Za transakcje bezgotówkowe, również internetowe otrzymujesz punkty. Teraz punkty zbierasz wszędzie, jednak najwięcej u Partnerów Programu. Zebrane przez Ciebie punkty Mastercard wymieni na pieniądze i przekaże je w całości na konto Caritas Polska, pomagając potrzebującym z serwisu uratujecie.pl


Wejdź na stronę programu, zaloguj się i sprawdź ilość zebranych punktów oraz przekazane wsparcie (cegiełka dla Caritas).


Wyraź zgodę na otrzymywanie informacji handlowej drogą elektroniczną, żeby otrzymywać oferty przygotowane specjalnie dla Ciebie, dzięki temu będziesz zbierał punkty i pomagał jeszcze szybciej.

Czym jest 
Program UratujęCię

Gdzie możesz zbierać punkty w programie?
Sprawdź listę Partnerów.

Jakie są następne kroki

Jeśli masz już konto, zamów kartę w najwygodniejszy dla siebie sposób:
Przez internet

Kartę do konta zamówisz w bankowości.

Przez telefon

Zadzwoń, a nasz konsultant pomoże Ci z wszystkimi formalnościami.

W placówce

Wolisz spotkanie twarzą 
w twarz? Jesteśmy blisko Ciebie.

Płatności i wypłaty gotówki kartą 
w walutach zagranicznych

Skorzystaj z usługi abonamentu na bezprowizyjne wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w kraju i za granicą. Dyspozycję o włączeniu abonamentu możesz złożyć w dowolnej chwili przez Infolinię.
Abonament będzie aktywny od początku następnego miesiąca kalendarzowego. Pozostanie on aktywny do czasu, kiedy złożysz dyspozycję o jego wyłączeniu. Wyłączenie nastąpi od początku następnego miesiąca kalendarzowego. Miesięczna opłata za abonament zgodna z Taryfą Opłat i Prowizji.

Masz pytania?
My mamy odpowiedzi

Karta debetowa z logo Caritas to karta płatnicza z Programem wspierającym działalność Caritas Polska. Płacąc kartą bankową z logo Caritas zbierasz punkty w Programie UratujęCię, a te punkty wymieniane są na gotówkę, która przekazywana jest przez Caritas Polska potrzebującym.

Korzystanie z karty debetowej Banku Pocztowego jest bezpieczne. Pamiętaj tylko o przestrzeganiu kilku prostych zasad. Po pierwsze, uważaj by Twój PIN do karty nie dostał się w ręce osób niepowołanych (nigdy nie podawaj swojego numeru PIN sprzedawcy czy innej obcej osobie). Chroń też numer karty debetowej i dane na niej zawarte. Po drugie, chroń samą kartę do konta. Jeśli nie nosisz jej przy sobie to powinieneś wiedzieć gdzie się znajduje, tak byś mógł szybko zauważyć jej ewentualne zniknięcie. Po trzecie, dokonując transakcji w sklepie, nigdy nie trać swojej karty z oczu. Jeśli sprzedawca stwierdzi, że terminal znajduje się na zapleczu, to idź tam razem z nim. I po czwarte, jeśli zgubisz kartę lub jeśli zostanie Ci skradziona, jak najszybciej ją zastrzeż (dzwoniąc na numer 52 3499 494 czynne 24h/7d).

Jeśli utracisz swoją kartę niezwłocznie zadzwoń pod numer 52 3499 494 i zastrzeż kartę.

Także w bankowości internetowej możesz zdalnie zastrzec swoją kartę debetową. Opcja dostępna jest w szczegółach wybranej karty debetowej. Każdą operację zastrzegania karty należy potwierdzić kodem SMS.

Pamiętaj, że zastrzeżenie karty debetowej jest operacją nieodwracalną - aby ponownie korzystać z karty po zastrzeżeniu, konieczne jest zamówienie nowej karty. Podczas operacji zastrzegania karty, należy również wskazać powód jej zastrzeżenia: kradzież, zgubienie czy zatrzymanie karty w bankomacie. Masz również do wyboru opcję zamówienia nowej karty w miejsce zastrzeżonej.

PIN do karty płatniczej to osobisty numer identyfikacyjny służący do potwierdzania transakcji dokonywanych przez Ciebie Twoją kartą płatniczą. PIN zazwyczaj składa się z 4 cyfr. PIN trzeba chronić, nikt oprócz Ciebie nie powinien go znać. W żadnym wypadku nie powinieneś trzymać zapisanego kodu PIN wraz z kartą płatniczą. PIN nie jest zapisany na pasku magnetycznym karty.

Gdy dokonujesz płatności kartą debetową, w procesie autoryzacji terminal łączy się z centrum autoryzacyjnym i sprawdza autentyczność Twojej karty płatniczej, jej danych, tego czy karta nie została zastrzeżona lub skradziona oraz czy posiadasz dostatecznie dużo środków na koncie, by dokonać płatności. Jeśli wszystko przebiegnie pomyślnie, transakcja zostaje autoryzowana. Oznacza to zezwolenie na dokonanie płatności kartą. Dokonanie autoryzacji jest także potwierdzeniem, jakie sprzedawca dostaje od Banku, który wydał kartę debetową, że ten zapłaci za Twoje zakupy. Jeśli terminal nie może połączyć się z centrum autoryzacyjnym, nie dojdzie do autoryzacji i Twoja płatność zostanie odrzucona. Dzieje się tak np. gdy w sklepie nastąpi awaria terminala.

Nie. W Polsce sprzedawcy zobowiązują się w umowach z centrami rozliczeniowymi do niepobierania żadnych dodatkowych opłat za płacenie kartą debetową. Jeśli sprzedawca będzie od Ciebie żądał dodatkowej opłaty, zrezygnuj z zakupu i poinformuj o tym centrum rozliczeniowe, które go obsługuje. W innych krajach jest podobnie. Tylko w niektórych państwach pozwolono sprzedawcom przerzucać koszty prowizji na Klientów.

Korzyści dla Ciebie

Bezpieczne płatności kartą w internecie
ico

Sprawdź, co możesz zrobić, by Twoje zakupy online z użyciem karty płatniczej były bezpieczne.

Płatności zbliżeniowe
ico
Płatności zbliżeniowe do kwoty 100 zł bez potrzeby podawania kodu PIN. Sprawdź jak płacić zbliżeniowo za codzienne zakupy.
Cash back
ico
Wszędzie tam, gdzie znajduje się naklejka "Mastercard płać kartą i wypłacaj" płacąc kartą za zakupy możesz łatwo wypłacać gotówkę z konta.
Autoryzacja 3D Secure
ico
3D Secure to dodatkowe zabezpieczenie transakcji kartą w internecie. Polega na dodatkowej autoryzacji na urządzeniu mobilnym.

Strefa edukacji

Nie masz jeszcze u nas konta, a chciałbyś pomagać jak nigdy płacąc, jak zawsze? 🆘
Otwórz konto i wybierz Mastercard 💳 wydaną w ramach programu UratujęCię.

Otwórz konto z kartą Caritas

chat z konsultantem