Zgłoś reklamację

Proszę uzupełnić to pole
Proszę uzupełnić to pole
Proszę uzupełnić to pole

Jeśli wpiszesz adres email inny, niż zarejestrowany w Banku, odpowiedź prześlemy listownie na adres korespondencyjny.

Odpowiedź chcę otrzymać:
Proszę uzupełnić to pole
Proszę uzupełnić to pole
Proszę uzupełnić to pole
Załącznik został dodany

Dodaj załącznik do wiadomości - kliknij lub przeciągnij tutaj

jpg, png, tiff lub pdf o rozmiarze nie większym niż 2MB

Administratorem danych jest Bank Pocztowy S.A. z siedzibą w Bydgoszczy przy ul. Jagiellońskiej 17. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych w zakresie wynikającym z treści zgód i w celu dowodowym (archiwalnym). Wyrażone zgody mogą być w każdym czasie odwołane. Odwołanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie tej zgody przed jej odwołaniem – poznaj pełną treść obowiązku informacyjnego.

OK

Dziękujemy za wysłanie formularza kontaktowego.

W ciągu 48 godzin przekażemy informację w wiadomości e-mail lub zadzwonimy do Ciebie. Potwierdzenie złożenia formularza wysłaliśmy na podany adres e-mail. Sprawdź skrzynkę odbiorczą, a jeśli nie ma w niej wiadomości zajrzyj do folderu oferta, promocje, spam.


Zapraszamy również do kontaktu poprzez:

· Mail na adres informacja@pocztowy.pl

· Czat dostępny na stronie Banku

· Telefon (+48) 52 3499 499

Jesteśmy do dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach od 07:30 do 22:00 oraz w sobotę od godziny 08:00 do 18:00.

Masz pytania? Mamy odpowiedzi

Sprawdź najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Chętnie pomożemy!

Szukasz dodatkowych informacji o naszych produktach i usługach? Zachęcamy Cię do zapoznania się z najczęściej zadawanymi przez Klientów naszego Banku pytaniami i odpowiedziami. Wybierz interesującą Cię kategorię.

Najpopularniejsze pytania

Jeśli podejrzewasz, że padłeś ofiarą przestępstwa i chcesz zabezpieczyć swoje środki na koncie i kartę - oto instrukcja, jak samodzielnie zablokować bankowość internetową i kartę. Możesz także to zrobić dzwoniąc na Infolinię Banku pod numer 52 3499 499.

Do przeglądania serwisu pocztowy.pl rekomendowane są następujące przeglądarki internetowe:

  • Google Chrome (wersja 101 lub nowsza)
  • Mozilla Firefox (wersja 100 lub nowsza)
  • Microsoft Edge (wersja 102 lub nowsza)
  • Safari (wersja 15 lub nowsza)
  • Opera (wersja 87 lub nowsza)

Jeśli posiadasz NIK i hasło do bankowości telefonicznej zadzwoń na Infolinię Banku Pocztowego pod numer 52 3499 499, jeśli jesteś Klientem Banku, zawsze wybierz „1 ”:

1. Samodzielnie odblokuj hasło w systemie automatycznym IVR. Wystarczy, że wybierzesz cyfrę „1 ” z Menu Głównego i potwierdzisz swoją tożsamość w IVR poprzez podanie 8-cyfrowego Numeru Klienta i hasła do bankowości telefonicznej. Jeśli dane będą poprawne, zostaniesz skierowany do Menu dla Klienta Zidentyfikowanego. Wybierz opcję „1” Odblokowanie lub zmiana hasła do bankowości internetowej i telefonicznej – dzięki której odblokujesz, zablokujesz lub nadasz hasło do bankowości internetowej lub

2. Poproś o pomoc Konsultanta. Wystarczy, że wybierzesz cyfrę „1 ” z Menu Głównego i potwierdzisz swoją tożsamość w IVR poprzez podanie 8-cyfrowego Numeru Identyfikacyjnego Klienta (NIK) i hasła do bankowości telefonicznej. Jeśli chcesz połączyć się z Konsultantem, wybierz ”0”.

Jeśli nie posiadasz NIK lub hasła do bankowości telefonicznej:

1. Możesz udać się do Placówki Banku lub Placówki Poczty Polskiej z dowodem osobistym, Pracownik odblokuje Twoją bankowość internetową. Poproś przy okazji o wydanie hasła do bankowości telefonicznej i zmień je na własne w ciągu godziny – może przydać się w przyszłości.

2. Możesz zadzwonić na Infolinię i połączyć się z Konsultantemprzez wybór cyfry "1" a następnie „2 ” z Menu Głównego. Konsultant przekaże Ci NIK, wyśle też hasło do bankowości telefonicznej, a następnie przekieruje Cię do IVR, w którym należy wykonać dwa działania:

  • zmienić hasło z SMSa na własne,
  • samodzielnie odblokować bankowość internetową lub połączyć się z Konsultantem.

Udając się do Placówki Banku lub Poczty, w celu np. wypłaty środków z rachunku lub wykonania przelewu okazujesz dokument tożsamości, w oparciu o który pracownik weryfikuje Twoją tożsamość. W przypadku kontaktu z Konsultantem infolinii do potwierdzenia Twojej tożsamości służy NIK (8-cyfrowy Numer Identyfikacyjny Klienta) i hasło do bankowości telefonicznej.

Jeśli w systemie IVR, podasz dane do weryfikacji tożsamości, czyli NIK i hasło do bankowości telefonicznej, nie będziesz osobą anonimową:

  1. Będziesz mógł samodzielnie (wybór opcji „1 ”), w menu Odblokowanie lub zmiana hasła do bankowości internetowej i telefonicznej zmienić, odblokować, zablokować lub nadać hasło do bankowości internetowej, a w opcji OBSŁUGA RACHUNKÓW, wykonać przelew na kontrahenta zdefiniowanego lub sprawdzić saldo rachunku
  2. Konsultant (wybór opcji "0” – połączenie z Konsultantem) będzie mógł wykonać dyspozycję na rachunku, gdyż w ten sposób otrzyma dostęp do Twojego konta. Możesz teraz, w trakcie rozmowy, zlecić wykonanie np. przelewu, sprawdzenie salda lub odblokowanie bankowości internetowej.
W sytuacji, gdy nie dokonasz weryfikacji tożsamości, Konsultant może jedynie odpowiedzieć na Twoje pytania, ale nie przekaże Ci informacji o sytuacji na rachunku, ponieważ nie będzie miał dostępu do Twojego konta.

Bez identyfikacji, jeśli zadzwonisz pod numer 52 3499 499, możesz zapytać o funkcjonalność usług i produktów, które już posiadasz lub zapytać o nowy produkt. Dodatkowo, bez NIK i hasła do bankowości telefonicznej, zastrzeżesz kartę lub dowód osobisty, złożysz reklamację.

Jeśli nie posiadasz lub zapomniałeś tych danych, masz możliwość uzyskania ich na kilka sposobów:

  1. Jeśli korzystasz z bankowości elektronicznej – oznacza to, że posiadasz NIK (logujesz się nim do aplikacji Banku na stronie www), hasło do bankowości telefonicznej możesz zamówić samodzielnie w zakładce „Ustawienia”, następnie w sekcji „Zamów hasło do bankowości telefonicznej”. Otrzymane hasło możesz zmienić samodzielnie. Zadzwoń do Banku, samodzielnie dokonaj zmiany w systemie IVR i postępuj zgodnie z poleceniami lektora.
  2. Udaj się do Placówki Banku lub Poczty Polskiej – pracownik udostępni Ci te dane. Zabierz ze sobą dowód osobisty. – pracownik udostępni Ci te dane. Zabierz ze sobą dowód osobisty.
  3. Zadzwoń na Infolinię  - Konsultant przekaże Ci numer NIK oraz wyśle hasło SMSem bądź zleci wysyłkę listem. Otrzymane hasło trzeba będzie zmienić na własne. Od chwili, gdy to zrobisz – możesz dzwonić do Banku i zrealizować większość swoich dyspozycji.

W celu odblokowania środków zajętych przez komornika, złóż wniosek w bankowości elektronicznej:

1. Pocztowy24 - https://online.pocztowy.pl

2. aplikacji mobilnej Pocztowy.

Zaloguj się do wybranej bankowości. W aplikacji Pocztowy oraz bankowości elektronicznej Pocztowy24 wybierz z menu Market, a następnie wyszukaj Zajęcia egzekucyjne – Wniosek o odblokowanie środków

W pozostałych sprawach dotyczących zajęć, prosimy o kontakt z Infolinią Banku.

Ważne informacje odnośnie zajęć komorniczych oraz wniosku odblokowanie środków znajdziesz tutaj >>

Upewnij się, że masz aktywny dostęp do bankowości internetowej nowy Pocztowy24.

 ETAP I - Pobranie aplikacji

1. Przejdź do urządzenia, na którym chciałbyś mieć zainstalowaną aplikację.

2. Pobierz aplikację Pocztowy ze sklepu App Store lub Google Play.

3. Zainstaluj ją na swoim telefonie, włącz aplikację i naciśnij przycisk Aktywuj.

 
ETAP II - Aktywacja. Postępuj zgodnie z poleceniami widocznymi na ekranie:

1. Podaj swój NIK (numer, którym logujesz się do bankowości internetowej) i wybierz przycisk Dalej.

 Na Twój nr telefonu podany w Banku otrzymasz sms z kodem do aktywacji aplikacji.

1. Wpisz go w widoczne na ekranie pole i wciśnij Zatwierdź.

2. Nadaj nazwę swojego urządzenia mobilnego, na którym będziesz korzystać z aplikacji Pocztowy. Wciśnij Zatwierdź.

ETAP III - Zaloguj się do nowej bankowości internetowej Pocztowy24:

1. Wejdź w Ustawienia, a następnie w sekcję Zarządzania urządzeniami.

2. Znajdź swoje urządzenie mobilne i aktywuj je nadając mu kod PIN (kod PIN posłuży Ci też do logowania się w przyszłości do aplikacji).

3. Zatwierdź PIN kodem sms, który otrzymasz na swój telefon komórkowy.

ETAP IV - Przejdź teraz do aplikacji mobilnej Pocztowy i zaloguj się za pomocą ustalonego przez Ciebie kodu PIN. Teraz możesz korzystać z funkcjonalności aplikacji.

By założyć u nas konto osobiste wystarczy Ci dowód osobisty. Jeśli nie masz polskiego obywatelstwa, poprosimy Cię o okazanie paszportu zagranicznego. Jeśli na stałe mieszkasz poza Unią Europejską, wymaganym dokumentem będzie karta pobytu.

Korzystanie z Pocztowy24 jest bezpieczne, jeżeli stosujesz kilka podstawowych zasad bezpieczeństwa w Sieci. Ważne też jest to, w jaki sposób przechowujesz wszystkie narzędzia używane w systemie bankowości internetowej (NIK, hasło, plik i hasło do certyfikatu lub telefon i kartę SIM). Twój komputer powinien być zabezpieczony zgodnie z zaleceniami producenta systemu, posiadać zainstalowany program antywirusowy z aktualnymi bazami wirusów. Pamiętaj też, żeby system, przeglądarka i aplikacja Java były aktualizowane na bieżąco. Uważaj na komputery publiczne, dostępne na przykład w kafejkach internetowych – nie polecamy logowania się do bankowości z tego typu komputerów. Przy każdym połączeniu z bankowością internetową upewnij się, że połączenie nawiązane pomiędzy komputerem, a serwerem Banku jest szyfrowane. Wówczas adres rozpoczyna się od https:// Ikona zamkniętej kłódki jest graficznym potwierdzeniem połączenia szyfrowanego.

Reklamacje dotyczące wszelkich nieprawidłowości można zgłaszać pracownikom naszych oddziałów, operatorom Infolinii oraz pisemnie – wysyłając zgłoszenie w formie listu do centrali Banku w Bydgoszczy lub poprzez formularz kontaktowy.

Przed zgłoszeniem reklamacji zapoznaj się z informacją na temat składania i rozpatrywania reklamacji w Banku Pocztowym S.A.>>.

Zgłoś reklamację za pomocą formularza

Wypełnij formularz

Chcę zapytać o bankowość internetową

Użytkownik zmienia hasło, w przypadku zainicjowania procesu zmiany hasła przez Bank przy logowaniu. Klient może również zmienić hasło w dowolnym czasie po zalogowaniu dotychczasowym hasłem do bankowości internetowej.

Hasło do bankowości internetowej powinno mieć długość od 10 do 20 znaków. Hasło musi zawierać znaki z co najmniej trzech niżej podanych grup:

  • małe litery,
  • wielkie litery,
  • cyfry,
  • znaki specjalne (!, @, #, $, ^, &, *, ?, <, >).
  • hasło nie może zawierać przecinków, spacji, kropek ani polskich znaków (ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż).

Uwaga: Zmiana hasła powinna nastąpić bez udziału osób trzecich. Dodatkowo należy sprawdzić, czy zmiana hasła następuje w bezpiecznym połączeniu internetowym (sprawdź symbol kłódki na pasku adresu w przeglądarce internetowej – certyfikat musi być aktualny i wydany dla Bank Pocztowy SA).

Jednocześnie zalecamy cykliczną zmianę hasła dostępowego co najmniej raz w miesiącu. Hasło możesz samodzielnie zmienić w bankowości internetowej: Ustawienia [ikonka koła zębatego na górnej belce ekranu] -> przycisk „Zmień hasło do bankowości internetowej”.

Jeśli Klient posiada dostęp do online.pocztowy.pl jako Klient detaliczny lub mikro oraz do biznes.pocztowy.pl jako Klient korporacyjny – zmiana hasła w jednym systemie skutkuje automatyczną zmianą hasła również do drugiego systemu. Niezależnie od tego, do którego z systemów loguje się Klient, używa tego samego NIK i hasła.

Klienci indywidualni i mikro przedsiębiorcy korzystają z bankowości na online.pocztowy.pl

Bankowość dla Klientów korporacyjnych dostępna jest pod adresem biznes.pocztowy.pl

Bankowość możesz odblokować w najbliższym Urzędzie Pocztowym lub w Oddziale Banku. Wystarczy, że zabierzesz ze sobą dokument tożsamości.
Jeżeli masz aktywną bankowość telefoniczną i posiadasz 6-cyfrowe hasło do rozmów, bankowość odblokujesz w trakcie rozmowy lub samodzielnie w automatycznym serwisie telefonicznym, bez konieczności połączenia z Konsultantem:

  1. Zadzwoń na Infolinię Banku na numer 52 3499 499
  2. Wybierz opcję 2 – Odblokowanie Bankowości Internetowej, a następnie opcję 1 – jeżeli posiadasz NIK i 6-cio cyfrowe hasło do rozmów z Konsultantem
  3. Wprowadź swój NIK i hasło, zgodnie z poleceniami lektora.
  4. Po poprawnym zalogowaniu będziesz mieć możliwość:
  • Odblokowania dotychczasowego hasła (wybierz 1)
  • Wysłania nowego hasła na swój numer telefonu (wybierz 2)
Jeśli Twoje hasło do bankowości internetowej nie jest zablokowane to będziesz mógł:
  • Zmienić dotychczasowe hasło do bankowości internetowej (wybierz 1)
  • Zablokować hasło do bankowości internetowej (wybierz 2)
WAŻNE: Jeśli nie pamiętasz hasła do swojej bankowości telefonicznej, skontaktuj się z nami– w tym celu zadzwoń na Infolinię: Wybierz 2 –„Odblokowanie bankowości internetowej”, a następnie wybierz 2 – „Nie posiadam numeru identyfikacyjnego Klienta i 6 cyfrowego hasła do bankowości telefonicznej” - połączysz się z Konsultantem, który zweryfikuje, w jaki sposób może nadać hasło do rozmów na Infolinii Banku

Chcę zapytać o kartę

Aby móc płacić kartą i w pełni z niej korzystać, należy ją aktywować. Ważne, by przy aktywacji karty, mieć ją przy sobie, gdyż potrzebna będzie data ważności karty. Aktywację karty można przeprowadzić na kilka sposobów:  

Jeżeli masz aktywną Bankowość Telefoniczną i posiadasz 6-cyfrowe hasło do rozmów, bankowość odblokujesz w trakcie rozmowy lub samodzielnie w automatycznym serwisie telefonicznym, bez konieczności połączenia z Konsultantem:  

  1. Samodzielnie, w bankowości internetowej: poprzez zakładkę „Karty debetowe” klikając „Aktywuj”.  
  2. W Placówkach Banku Pocztowego i Poczty Polskiej.  
  3. Po identyfikacji za pomocą NIK i hasła do bankowości telefonicznej na infolinii pod numerem 52 3499 499.  

Dodatkowo można zmienić PIN w bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej. Wówczas pierwszą transakcję najlepiej dokonać przy użyciu kodu PIN w bankomacie lub wkładając kartę do terminala.

Maksymalna wartość wykonywanej jednorazowej transakcji wynosi 100 zł bez potrzeby wprowadzania kodu PIN (w niektórych sytuacjach związanych z wymogiem silnego uwierzytelnienia Klient może zostać poproszony o jego podanie). W przypadku transakcji powyżej kwoty 100 zł, dla bezpieczeństwa transakcji, należy wprowadzić kod PIN.

Kartę aktywuje użytkownik karty, czyli osoba, której imię i nazwisko widnieje na karcie.

Kartę kredytową aktywuje się dokonując pierwszej transakcji z użyciem kodu PIN, na przykład płacąc kartą za zakupy lub wypłacając gotówkę z bankomatu. Nie może to być transakcja zbliżeniowa – kartę należy włożyć do terminala.

Proszę skontaktować się z naszą Infolinią (52 3499 499) w celu dodania karty do elektronicznego portfela.

Jeśli karta została utracona proszę niezwłocznie zadzwonić pod numer 52 3499 494 wybrać * i zastrzec kartę. Kartę można również zablokować lub zastrzec w bankowości elektronicznej.

Prosimy skontaktować się z naszą Infolinią (52 3499 499) w celu zamówienia kodu PIN. PIN można również nadać w bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej. Wówczas pierwszą transakcję najlepiej dokonać przy użyciu kodu PIN w bankomacie lub wkładając kartę do terminala.

Sprawdź inne tematy

Konta
ico

Zakładanie konta wspólnego, zapomniałem numeru konta, w jakiej walucie prowadzone jest konto...

Bankowość elektroniczna
ico

Jak otrzymam dostęp do bankowości Pocztowy24, zasady bezpieczeństwa, wymagania systemowe...

Karty i płatności mobilne
ico

Jak zastrzec kartę, gdzie bezpłatnie wypłacać pieniądze przy użyciu karty, co to jest cashback...

Oszczędności
ico

Od jakiej kwoty można założyć lokatę terminową, co to jest lokata negocjowana, co jeśli zerwę lokatę...

Fundusze
ico

Rodzaje funduszów, jak wybrać fundusz inwestycyjny, gdzie mogę kupić jednostki uczestnictwa...

Ubezpieczenia
ico

Jakie ubezpieczenia oferuje Bank Pocztowy, jak mogę kupić ubezpieczenie nieruchomości...

Kredyty
ico

Jaką kwotę kredytu gotówkowego mogę otrzymać, na jak długo mogę pożyczyć gotówkę...

O Banku
ico

Od kiedy działa Bank Pocztowy, kto jest głównym akcjonariuszem banku, jak mogę się skontaktować...

Realizacja zleceń zagranicznych

Listę banków korespondentów znajdziesz tutaj

Bank Pocztowy S.A. realizuje zlecenia polecenia wypłaty w BP S.A. ze wszystkimi możliwymi opcjami kosztów BEN, OUR, SHA.

BEN – opcja kosztowa oznaczająca, iż koszty banku zlecającego i innych banków uczestniczących w realizacji zlecenia w całości pokrywa beneficjent. Banki pobierają swoje opłaty bezpośrednio z kwoty otrzymanej płatności pomniejszając ją i przesyłając dalej kwotę pomniejszoną. Wysokość opłat innych banków (oprócz opłat korespondenta)nie jest znana w momencie realizacji zlecenia. UWAGA: Opcja niedostępna dla zleceń realizowanych do krajów UE oraz Islandii, Lichtensteinu, Norwegii

OUR – opcja kosztowa oznaczająca, iż koszty banku zlecającego i wszystkich banków uczestniczących w realizacji zlecenia pokrywa wyłącznie zleceniodawca. Wysokość opłat Banku zlecającego jak i banku korespondenta jest znana w momencie realizacji zlecenia. UWAGA: Opcja niedostępna dla zleceń realizowanych do krajów UE oraz Islandii, Lichtensteinu, Norwegii.

SHA – opcja kosztowa oznaczająca, iż pobranie kosztów następuje stronami. Kosztami banku zleceniodawcy zostaje obciążony rachunek zleceniodawcy, natomiast kosztami banków pośredniczących w transakcji obciążony jest beneficjent. Przy czym koszty banków pośredniczących pobierane są z kwoty zlecenia bezpośrednio przez banki pośredniczące. Bank przekazujący dalej płatności potrąca swoje należności z kwoty otrzymanego zlecenia i przekazuje dalej kwotę pomniejszoną. Wysokość opłat wszystkich innych banków (oprócz opłat korespondenta) nie jest znana w momencie realizacji zlecenia.

 UWAGA: Opcja obowiązkowa dla zleceń realizowanych do krajów UE oraz Islandii, Lichtensteinu, Norwegii

Wysokość opłat banku korespondenta z tytułu realizacji polecenia wypłaty za granicę:

  • dla płatności w pozostałych walutach 20,00 PLN od zlecenia
  • dla płatności w walucie SEK i CAD 80,00 PLN od zlecenia

Dokument dotyczący trybu wykonywania przez Bank Pocztowy S.A. poleceń wypłaty za granicę znajdziesz tutaj


Typ zlecenia - płatności zagraniczne wychodzące
godzina graniczna
Data realizacji zlecenia (obciążenie rachunku klienta w banku)
Zlecenia wychodzące systemem SWIFT

  • dzień D do godz. 12:00
  • dzień D po godz. 12:00



  • dzień D+2
  • dzień D+3

Typ zlecenia - płatności zagraniczne przychodzące
godzina granicznaData realizacji zlecenia (uznanie rachunku klienta w banku)
Zlecenia przychodzące systemem SWIFT

  • dzień D do godz. 14:00
  • dzień D po godz. 14:00

  • dzień D*
  • dzień D+1

Zlecenia przychodzące systemem TARGET2

  • dzień D do godz. 16:00
  • dzień D po godz. 16:00

  • Dzień D*
  • Dzień D+1

*Bank księguje zlecenia na rachunku klienta w dniu D z datą waluty wskazaną w otrzymanym komunikacie przychodzącym. Bank nie wykonuje księgowań wcześniej niż data waluty.

Dokument dotyczący trybu wykonywania przez Bank Pocztowy S.A. poleceń wypłaty za granicę znajdziesz tutaj

chat z konsultantem