Konto w Porządku Start

Konto w Porządku Start

Konto dedykowane dla osób od 13 do 25 roku życia

  • Pierwsze własne konto osobiste z kartą płatniczą
  • Prowadzone bezpłatnie, z dostępem przez aplikację mobilną
  • Z możliwością płacenia telefonem, zegarkiem, opaską, BLIKIEM
Otwórz Konto w Porządku Start

Czym jest Konto 
w Porządku Start

Pierwsze konto osobiste - wygodne, nowoczesne, bez opłat za prowadzenie

Szukasz pierwszego konta bankowego dla siebie lub swojego dziecka? Bezpłatnie prowadzonego konta z kartą płatniczą, możliwością płacenia telefonem, z nowoczesną bankowością internetową i mobilną? Oto oferta dla Ciebie.

Co będzie dla Ciebie darmowe?

ico

Prowadzenie Konta w Porządku Start dla osób w wieku od 13 do 25 lat

ico

Wpłaty we wpłatomatach Euronet i planet Cash

ico

Wypłaty ze wszystkich bankomatów w sieci Planet Cash i PKO BP na terenie kraju

ico

Przelewy i zlecenia stałe z konta przez bankowość internetową lub mobilną

ico

Karta płatnicza do konta wraz z atrakcyjnym programem lojalnościowym

Co zyskasz z Kontem w Porządku Start?

  • Nieograniczony, bezpieczny dostęp do konta przez nowoczesną bankowość internetową oraz aplikację mobilną.
  • Wygodne płatności mobilne telefonem, zegarkiem, opaską lub BLIKIEM.
  • Zwroty za zakupy lub atrakcyjne nagrody za transakcje kartami płatniczymi (programy lojalnościowe dla kart płatniczych).

Jakie są dostępne karty oraz bonusy?

Karta biometryczna Mastercard®
Więcej o karcie biometrycznej
Karta wirtualna Mastercard®
Więcej o karcie wirtualnej
Karta płatnicza Mastercard®
Więcej o karcie debetowej

Jakie są następne kroki?

Wystarczy, że będziesz mieć pod ręką swój dowód osobisty i złożysz wniosek w wybrany przez Ciebie sposób:

Przez telefon

Zadzwoń, a nasz konsultant pomoże Ci z wszystkimi formalnościami.

W placówce

Wolisz spotkanie twarzą 
w twarz? Jesteśmy blisko Ciebie.

Przez internet

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą tego samego dnia.

Umowę podpiszesz w domu

Jeśli zdecydujesz się otworzyć konto osobiste w naszym Banku przez wniosek internetowy, możesz wybrać opcję dostarczenia umowy o otwarcie rachunku przez Kuriera Pocztex.

Kurier dostarczy dokument pod wskazany przez Ciebie adres, a podpisany egzemplarz dla Banku dostarczy nam w Twoim imieniu.

Masz pytania? My mamy odpowiedzi

Konto osobiste w Banku (inaczej rachunek bankowy) to bezpieczne miejsce do przechowywania pieniędzy. Na konto osobiste może być przekazywane kieszonkowe, wynagrodzenie z pracy, emerytura, renta. Konto bankowe służy m.in. do opłacania rachunków, robienia przelewów czy spłacania rat kredytowych. Dostęp do pieniędzy zgromadzonych na rachunku bankowym przez całą dobę możliwy jest przez bankowość internetową lub aplikację mobilną. Dzięki karcie do konta pieniądze z konta osobistego można wypłacać w bankomatach. Dodatkowym atutem konta osobistego w Banku Pocztowym jest możliwość obsłużenia swojego konta nie tylko w każdej placówce Banku, ale też na każdej Poczcie. Osobom powyżej 26. roku życia Bank Pocztowy oferuje osobiste Konto w Porządku, które prowadzone jest bezpłatnie. Dla młodych (w wieku od 13 do 25 lat) Bank Pocztowy proponuje Konto w Porządku Start - także prowadzone bezpłatnie.

By założyć konto osobiste w Banku Pocztowym wystarczy Ci dowód osobisty lub mDowód. Jeśli nie masz polskiego obywatelstwa, poprosimy Cię o okazanie paszportu zagranicznego.

Jeśli nie masz 18 lat, Konto w Porządku Start możesz założyć tylko ze swoim Przedstawicielem ustawowym. Jeśli jesteś pełnoletni, konto osobiste możesz założyć razem z drugą pełnoletnią osobą lub możesz być jedynym właścicielem konta. Współposiadacz konta osobistego powinien pochodzić z tego samego kraju.

W trosce o środowisko, dajemy Ci możliwość otrzymywania wyciągu elektronicznego dotyczącego Twojego konta osobistego w Banku Pocztowym. Wysyłany jest on na Twój adres e-mail. Oczywiście możesz też otrzymywać tradycyjne, papierowe wyciągi z konta bankowego, wysyłane pocztą.

Jeśli zapomnisz, jaki numer ma Twoje konto bankowe, wystarczy że wyślesz ze swojego telefonu SMS ze specjalną komendą. W natychmiastowej odpowiedzi od Banku otrzymasz wiadomość z numerem swojego konta osobistego.

Treść takiego SMSa zbuduj wg następującego schematu: [nrb][przerwa][identyfikatorSMS konta] i wyślij pod numer 661 100 500. Jeśli posiadasz tylko jedno konto wystarczy, że wpiszesz "nrb".

Możesz również zadzwonić na Infolinię Banku Pocztowego - na numer: 52 3499 499 lub zgłosić się do najbliższej placówki Banku, Poczty Polskiej. Możesz też sprawdzić numer konta osobistego bezpośrednio w bankowości internetowej Pocztowy24 lub w bankowości mobilnej.

W prosty sposób możesz sam zaktualizować dane w bankowości internetowej lub zadzwonić na Infolinię: 52 3499 499. Zmiany dokonasz również w każdej placówce Banku i Poczty Polskiej.

Dla Posiadaczy Konta w Porządku Start, którzy nie ukończyli 26 lat, opłata za prowadzenie konta osobistego w Banku Pocztowym wynosi 0 zł.

Twoje osobiste Konto w Porządku Start automatycznie przekształci się w kolejny wariant Konta w Porządku dla osób w wieku od 26 lat.

Jeśli masz powyżej 26 lat możesz założyć Konto w Porządku Start jako przedstawiciel ustawowy osoby małoletniej lub jako Współposiadacz rachunku z osobą w wieku 18-25 lat.

Strefa edukacji

Konto w Porządku rośnie razem z Tobą. Po osiągnięciu 26 lat, Konto w Porządku Start automatycznie przekształci się w kolejny wariant Konta w Porządku.

Sprawdź zalety Konta w Porządku

chat z konsultantem