Konto w Porządku

Konto w Porządku

Konto bankowe dedykowane dla osób od 26 roku życia

  • Konto osobiste z kartą i płatnościami mobilnymi
  • Z dostępem przez bankowość internetową i mobilną
  • Programy lojalnościowe dla użytkowników kart
  • Unikalna usługa dostarczania gotówki do domu przez listonosza
Otwórz Konto w Porządku

Czym jest Konto w Porządku?

Wygodne konto mobilne do bezpiecznego zarządzania osobistymi finansami, gdziekolwiek jesteś

Wygodne konto osobiste z kartą płatniczą do wyboru. Kontem zarządzasz przez nowoczesną bankowość internetową lub aplikację mobilną. Masz dostęp do płatności mobilnych, w tym do BLIKA oraz atrakcyjnych programów lojalnościowych dla użytkowników kart płatniczych.

Co będzie dla Ciebie darmowe?

ico

Prowadzenie Konta w Porządku, bezwarunkowo

ico

Wpłaty we wpłatomatach Euronet i planet Cash

ico

Przelewy i zlecenia stałe z konta przez bankowość internetową oraz aplikację mobilną.

ico

Wypłaty ze wszystkich bankomatów w sieci Planet Cash i PKO BP na terenie kraju.

ico

Karta do konta jeśli dokonasz płatności bezgotówkowych kartą na łączną kwotę min. 400 zł w miesiącu.

Co zyskasz z Kontem w Porządku?

  • Bezpieczny dostęp do konta przez nowoczesną bankowość internetową oraz aplikację mobilną.
  • Wygodne płatności mobilne telefonem, zegarkiem lub opaską oraz możliwość płacenia BLIKIEM.
  • Karty płatnicze do konta wraz z atrakcyjnymi programami lojalnościowymi.
  • Unikalna na rynku usługa dostarczania gotówki do domu przez listonosza.

Jakie są dostępne karty oraz bonusy?

Karta biometryczna Mastercard® i Program Mastercard® Bezcenne Chwile
Więcej o karcie biometrycznej
Karta wirtualna Mastercard® i Program Mastercard® Bezcenne Chwile
Więcej o karcie wirtualnej
Karta płatnicza Mastercard® i Program Bezcenne® Chwile
Więcej o karcie debetowej
Karta płatnicza Caritas Mastercard® i Program UratujęCię
Więcej o karcie z logo Caritas

Jakie są następne kroki?

Wystarczy, że będziesz mieć pod ręką swój dowód osobisty i złożysz wniosek w wybrany przez Ciebie sposób:

W placówce

Wolisz spotkanie twarzą 
w twarz? Jesteśmy blisko Ciebie.

Przez telefon

Zadzwoń, a nasz konsultant pomoże Ci z wszystkimi formalnościami.

Przez internet

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą tego samego dnia.

Umowę podpiszesz w domu lub pracy

Jeśli zdecydujesz się otworzyć konto przez wniosek internetowy, możesz wybrać opcję dostarczenia umowy o otwarcie rachunku przez Kuriera Pocztex.

Kurier dostarczy dokument pod wskazany przez Ciebie adres, a podpisany egzemplarz dla Banku dostarczy nam w Twoim imieniu.


Masz pytania? My mamy odpowiedzi

Konto osobiste to inaczej rachunek bankowy. Osobiste konto w Banku to bezpieczne miejsce do przechowywania pieniędzy. Na konto bankowe może być przekazywane wynagrodzenie z pracy, emerytura czy renta. Osobiste konto bankowe służy m.in. do opłacania rachunków, robienia przelewów czy spłacania rat kredytowych. Całodobowy dostęp do pieniędzy zgromadzonych na rachunku bankowym możliwy jest przez bankowość internetową lub mobilną. Pieniądze z konta można wypłacać w bankomatach przy użyciu karty do konta osobistego oraz w placówkach banku. Dodatkowym atutem konta osobistego w Banku Pocztowym jest możliwość obsłużenia swojego konta na każdej Poczcie. Bank Pocztowy osobom powyżej 26. roku życia oferuje osobiste Konto w Porządku, które prowadzone jest bezpłatnie. Dla młodych (w wieku od 13 do 15 lat) Bank Pocztowy proponuje także bezpłatnie prowadzone Konto w Porządku Start.

By założyć konto osobiste w naszym Banku wystarczy Ci dowód osobisty lub mDowód. Jeśli nie masz polskiego obywatelstwa, poprosimy Cię o okazanie paszportu zagranicznego.

Konto osobiste w Banku Pocztowym możesz założyć razem z drugą pełnoletnią osobą lub możesz być jedynym właścicielem konta bankowego. Współposiadacz konta powinien pochodzić z tego samego kraju. W każdym momencie możesz też ustanowić Pełnomocnika do dysponowania środkami zgromadzonymi na Twoim koncie osobistym.

Troszczymy się o środowisko, dlatego dajemy Ci możliwość otrzymywania elektronicznego wyciągu z Twojego konta osobistego. Wysyłany jest on na Twój adres e-mail. Oczywiście możesz też otrzymywać tradycyjne, papierowe wyciągi z konta bankowego wysyłane pocztą.

Jeśli zapomnisz, jaki numer ma Twoje konto bankowe, wystarczy że wyślesz ze swojego telefonu wiadomość SMS ze specjalną komendą. W natychmiastowej odpowiedzi od Banku otrzymasz SMS z numerem swojego konta osobistego.

Treść SMSa powinna być zbudowana wg następującego schematu: [nrb][przerwa][identyfikatorSMS konta] i wyślij pod numer 661 100 500. Jeśli posiadasz tylko jedno konto w naszym Banku, wystarczy, że wpiszesz "nrb".

Możesz również zadzwonić na naszą Infolinię: 52 3499 499 lub zgłosić się do najbliższej placówki Banku czy Poczty.

Innym sposobem na samodzielne sprawdzenie numeru konta osobistego jest zalogowanie się do bankowości internetowej Pocztowy24 lub bankowości mobilnej. W bankowościach podejrzysz numery wszystkich swoich kont bankowych prowadzonych w Banku Pocztowym.


W prosty sposób możesz sam zaktualizować swoje dane w bankowości internetowej lub dzwoniąc na Infolinię: 52 3499 499. Zmiany adresu zamieszkania czy numeru telefonu komórkowego dokonasz również w każdej placówce Banku i Poczty Polskiej.


Konto w Porządku jest prowadzone bezpłatnie, bez żadnych dodatkowych warunków.

Konto w Porządku w Banku Pocztowym jest bezpiecznym i wygodnym kontem, także dla osób starszych. Konto prowadzone jest bezpłatnie - bez konieczności spełnienia dodatkowych warunków. Konto bankowe posiada unikalną na rynku usługę dostarczania gotówki z konta do domu przez listonosza. Konto można samodzielnie obsłużyć przez bankowość lub w placówce Banku czy w dowolnej placówce Poczty Polskiej.

Dla dziecka, które ukończyło 13 lat, proponujemy osobiste Konto w Porządku Start, przeznaczone dla osób w wieku 13-25 lat. Konto bankowe prowadzone jest w Banku Pocztowym bezpłatnie. Konto w Porządku Start to pierwsze osobiste konto bankowe, z kartą płatniczą, z wygodnym i bezpiecznym dostępem przez aplikację mobilną Pocztowy. Mając konto Start z kartą płatniczą, możesz łatwo płacić telefonem, zegarkiem, opaską, a także płacić BLIKIEM.

Strefa edukacji

Dbajmy o bezpieczeństwo

Przestępstwa w sieci są coraz bardziej powszechnym problemem. Duża ich część dotyka Seniorów. Chcesz się dowiedzieć co zrobić, aby się przed nimi ustrzec?

Dowiedź się więcej o bezpieczeństwie w sieci

Szukasz konta dla swoich dzieci? Sprawdź ofertę Konta w Porządku Start dla nastolatków

Konto w Porządku Start

chat z konsultantem